אימון אישי - הדרך להצלחה

 

מהו אימון אישי?
 
אימון אישי הוא טכניקה יישומית להשגת שינויים בחיים. אנשים רבים מרגישים שהיו רוצים לעשות שינוי בחייהם. בין אם מדובר בשינוי קריירה, שינוי במעמד האישי או סתם לפתח יכולות שרצו לא השיגו במשך כל חייהם, אך הם אינם מסוגלים לעשת זאת לבדם. בעלי עסקים או יזמים אשר רוצים לפתח את העסק או למצות את הפוטנציאל שלהם יכולים להיעזר באימון עסקי. אימון עסקי הוא למעשה אימון אישי המיועד לבעלי עסקים, מנהלים, ויזמים.
 
כדי לעזור להם וללוות אותם בתהליך, קיימים המאמנים האישיים, שלוקחים את המתאמנים שלהם יד ביד אל עבר התוצאה המבוקשת. ממש כמו מאמן ספורטיבי, שלוקח את הספורטאי המוכשר ומכין אותו להתמודדות במגרש המשחקים, מאמן אישי לוקח את המתאמן שלו ומכין אותו למשחק הקשה מכל – משחק החיים האמיתיים.
 
מאמן אישי הוא לא פסיכולוג, ואין לו כוונה לנתח את מבנה האישיות של המתאמן או להבין מה מנע ממנו להשיג את התוצאות עד עכשיו. פניו של המאמן ממוקדות בתוצאה, אותה הגדיר ביחד עם המתאמן. חשוב להבהיר כי המאמן לא חייב להיות מומחה התחום אותו מעוניין המתאמן לשפר. המאמן כן מומחה להנעת המתאמנים שלו לעבר התהליך.
 

אימון אישי - כיצד נבחר מאמן אישי?

אחד הדברים החשובים בתהליך אימון אישי הוא האמון שהמתאמן רוחש למאמן שלו. זו הסיבה שכדאי להפגש ולהתרשם מהמאמן האישי. אפשר ורצוי לשאול את המאמן על הרקע האישי שלו ועל תפיסת העולם שלו, כדי להיות בטוחים המתאמן סומך על המאמן באופן מלא. 
 
מאמן אישי בעל ניסיון יודע לאתר כבר בפגישות הראשונות את המכשולים שהפריעו לאדם למלא את מבוקשו עד התחלת האימון והוא מסגל  טכניקת אימון אישית על פי הנתונים של המתאמן היושב איתו.
 
פעמים רבות, מאמנים נוקטים בכל מיני צעדים קיצוניים שנראים למתאמן תמוהים. לדוגמא, מאמן אישי לוקח לאימון בחורה צעירה בת 25 שמתביישת לצאת עם גברים וליצור קשרים חברתיים באופן כללי. המאמן לוקח אותה לאחר כמה מפגשי אימון למועדון ריקודים ושם הוא מכריח אותה "להתחיל" עם בחורים. אם אותה בחורה לא תאמין למאמן שלה ולא תבצע את מה שהוא אומר לה, הרי שכל תהליך האימון נועד לכישלון. דוגמא זו היא אחת מיני רבות, אך העיקרון נשאר זהה: למאמן יש יתרון בכך שהוא מנוסה בהנעת אנשים ולכן אימון טוב חייב להכיל אמון במאמן.
 

תהליך אימון אישי

לפני התחלת תהליך אימון, המתאמן חייב להבין דבר נוסף. זה שלא הגעת לתוצאות שרצית בחיים זו תוצאה מבחירות שביצעת. גם אם נולדת למשפחה קשה, נמנעה ממך השכלה וכדומה – עדיין, הבחירה בידך.
 
לכן, לפני שבכלל ניגשים לתהליך אימון אישי צריך להפנים את ההכרה החשובה הבאה: אנחנו האויבים הגדולים ביותר של עצמנו. כל אחד מכיר את החולשות שלו, וידע שפעמים רבות מדי אנחנו מאפשרים לחולשות שלנו לגבור על החוזקות, ופעמים רבות מדי אנחנו פשוט מתפזרים בחיים הרגילים ולא מאפשרים לעצמנו לפתח את עצמנו כמו שהיינו רוצים.
 
אפשר להשוות את זה לבעל עסק, שרוצה לפרוץ בגדול, אבל הוא עסוק כל הזמן בתפעול העסק ומיצוי הפוטנציאל הקיים, עד שלא נותר לו זמן וכוח לחשוב על התרחבות ועל פיתוח. גם לנו, יש בדרך כלל מניעות רבות מביצוע שינויים: מצב משפחתי, התחייבויות בעבודה, משכנתא שיקולי תדמית וכדומה. אנחנו כל כך עסוקים בשימור המחויבויות האלו, עד שאנחנו לא שמים לב שאנחנו לא מגיעים למטרה עליה חלמנו.
 
זהו בדיוק המקום של המאמן האישי. מאמן אישי איננו מחוייב לכל המחויבויות של המתאמן והוא כן מחוייב לחשוב איך להוביל אותו קדימה, מעבר לכל המחויבויות, אל המטרה שאותה הוא באמת שואף להגשים.

 
מאמרים אחרונים

קישורים


תנאי שימוש

מפת האתר
אימון אישי - כיצד את או אתה יכולים לעזור לעצמכם ולהגיע להצלחה?