אפליקציות

זוהי המהפכה הטכנולוגית החשובה ביותר של השנים האחרונות, וחלק לגיטימי מהשתלטות הטלפונים החכמים על חיינו. הכול התחיל בשנת 2007, עם יציאת האייפון הראשון לשוק, או לחילופין- פיתוח מערכת ההפעלה אנדרואיד.
 
בכל אחד מהמקרים, היווה הפיתוח קרקע פורייה להופעה של אפליקציות מסוגים שונים.
 
כיום, אפליקציות לסמארטפונים מוצעות במספר עצומים. עבור האייפון, למשל, קיימות קרוב ל-400,000 אפליקציות בתחומים מגוונים. זהו מונח שגור בעיני כול, ומקור לתעסוקה של שעות רבות מדי יום.


על אפליקציות לסמארטפונים


אפליקציות הן למעשה יישומי תוכנה, אשר מורדות אל הטלפונים החכמים- לרוב דרך האינטרנט או חנויות היישומים המקוונות. הן נשמרות בזיכרון הרחב אשר קיים בכל אייפון או טלפון נייד מבוסס אנדרואיד, והמשתמש יכול להפעיל אותן בכל רגע נתון, בלחיצת כפתור.
 
כאשר המדובר הוא באפליקציות, באמת שהשמיים הם הגבול. בכל נושא אפשרי קיימים אלפי יישומים: תוכנות ניווט, גרסאות מותאמות לטלפונים ניידים של אתרי אינטרנט, שירותים פיננסיים, תכני וידאו, ובעיקר- משחקים.
 
חלק מהמשחקים הללו הפכו לתופעות תרבותיות. די אם נזכיר את Angry Birds או Temple Run, שנמצאים בסמארטפון של מיליונים רבים של אנשים, ומוכרים על ידי כולם.
אם אין לך אפליקציה, אתה לא קיים
במצב הדברים הנוכחי, גופים אשר לא פונים לקהל היעד העצום של משתמשי הסמארטפונים נשארים למעשה מאחור. גלישה באינטרנט במכשיר סלולארי מצופה שתותאם לו, ואפליקציות הן הדרך להשיג זאת. כאשר ללקוח של חברה סלולרית מסוימת יש חבילת גלישה ואת האפליקציה של אותו גוף, דרכה יכול להתעדכן ולבצע פעולות שונות, נפתח למעשה עולם חדש של אפשרויות.
 
חשוב להדגיש כי אפליקציות מבוססות במידה רבה על היתרונות הטבועים בכל מכשיר אייפון או מבוסס אנדרואיד. בין אם המדובר הוא במשחקים המבוססים על מסך המגע, באפליקציות לאיתור בתי עסק המתחשבות במיקום ה-GPS של הסמארטפון או ביישומים אשר משדרגים את מאגר התמונות שבמכשיר, רצוי שתהיה זיקה מוחלטת בין יכולות המכשיר לשימוש באפליקציות.


האם זה עולה לנו כסף?

ב-2008 פתחה אפל את חנות אפליקציות האייפון שלה- Appstore. מאז ועד היום, צמח מאגר הפריטים בחנות זו, והגיע למימדי ענק. המשתמש נכנס לחנות דרך הטלפון החכם שלו, בוחר ביישומים על פי דירוג, תחומי תוכן או מילות חיפוש- ובתוך מספר שניות היישום זמין במכשיר הפרטי שלו.
 
יש להדגיש כי החנות המקוונת מציעה אינספור יישומים בחינם, אך גם מספר לא מבוטל של אפליקציות בתשלום- הנע לרוב סביב דולר לארבעה דולרים. חלק האפליקציות בתשלום ניתנות להורדה בחינם בגרסה חלקית ("Lite").
 
ומה באשר לאנדרואיד? פה התכניות ניתנות להורדה חינם. כל שנדרש הוא לחבר את המכשיר הסלולארי בעל מערכת ההפעלה של Google למחשב ולהוריד אליו את האפליקציות מהאינטרנט. את שאר העבודה יעשה Astro, יישום התקנות האפליקציות של אנדרואיד. אמנם מדובר במקרה כזה על מאגר קטן הרבה יותר מזה של האייפון, אך עדיין כזה שגודל בצעדי ענק.
שוק האפליקציות בשנים הקרובות
הפופולאריות העצומה של מכשירי האייפון והאנדרואיד באה לידי ביטוי גם בשוק האפליקציות: אלה מורדות בכמויות עתק, המגיעות למיליארדים. מעבר לכך, הפיתוח רק מתמשך בזכות המקצוע החדש שנוסף לשוק העבודה, והוא פיתוח אפליקציות לסמארטפונים.
 
במצב הנוכחי, הטלפון הנייד של רבים הופך למעשה למאגר עצום של אפליקציות, אשר השימוש בהן גובר פי כמה על דקות השיחה במכשיר. כל אלה מאפשרים להגיע למסקנה חד משמעית: האפליקציות רק ימשיכו להציף את עולמינו עוד ועוד, יותירו בפנינו אפשרויות עצומות של ידע והנאה.
 
אז מאיפה מתחילים? לאחר רכישת המכשיר החכם שלכם, כל שנדרש הוא להיכנס לאינטרנט או לחנות האפליקציות, לקרוא ביקורות על יישומים ולבחור באפליקציות המתאימות לכם ביותר. מרגע זה, החיים שלכם ישתנו.
 


מאמרים אחרונים

קישורים
- מכירות
- אחסון
- מסחר
- אתרי קופונים
- השוואת מחירים


תנאי שימוש

מפת האתר
אפליקציות - כל המידע על אפליקציות