בחירת מזרון מתאים

מצבים רפואיים ותפקודיים שונים מחייבים לא פעם התאמה מחודשת של האביזרים היומיומיים שלנו. אמרה זו נכונה על אחת כמה וכמה כאשר מדובר באביזרים שינה ומנוחה. אביזרים אלה עשויים לשפר את איכות החיים, אולם פעמים רבות מדובר באביזרים בלעדיהם לא ניתן לקיים אורח חיים תקין כלל וכלל.

מפאת גיל, מצב רפואי או קושי תפקודי אנו נאלצים לשבת יותר, לנוח יותר ולשכב יותר, על כן עלינו להקפיד יותר בעניין המזרון אותו אנו בוחרים.

כאשר בוחרים מזרן חשוב להתאים את המבנה שלו ואת תכונותיו הייחודיים לצרכים של הלקוח.
חשוב, בייחוד כאשר מדובר בבן גיל הזהב או חולה, לרכוש מזרן מחברה ותיקה ואמינה, כך שנהיה בטוחים כי מדובר במזרן איכותי המורכב מחומרי גלם איכותיים. יש להקפיד שהמזרן ישא את תו התקן המתאים וכך נוכל להבטיח את איכות חומרי הגלם בפרט ואיכות המזרן בכלל.

להלן סקירה של מספר מזרונים ייחודיים המותאמים לצרכים השונים:

מזרנים למניעת פצעי לחץ

פצעי לחץ הינם פצעים הנוצרים על גבי העור וברקמות הפנימיות כתוצאה מלחץ הנגרם משכיבה או ישיבה ממושכים. הלחץ נובע הן מן  המשטח החיצוני והן מחלקי הגוף הפנימיים. פצעים אלה נפוצים אצל אנשים מרותקים למיטה או לכיסאות גלגלים, לאנשים בתרדמת ולמי שאינו מסוגל להניע את גופו.
מזרן למניעת פצעי לחץ נותן תמיכה לגוף כולו, ומסתגל למבנה הגוף. המזרון מאפשר פיזור אחיד של העומס אשר מפעיל הגוף ובכך מקטין את הלחץ.

קיימים סוגים שונים של מזרני לחץ בריאותיים המבוססים על טכנולוגיות שונות:

מזרן בעל ליבה קבועה - עשוי מחומר בצפיפות משתנה, בעל מקדם פיזור לחץ גבוה.

מזרון ביצים - אשר מבנהו מזכיר קטון ביצים. הבליטות המרובות מאפשרות חלוקת לחץ טובה יותר.

מזרן הפועל בטכניקת הזרמת אויר - המזרן מורכב מתאים אליהם מוזרם אויר על ידי משאבה באופן קבוע.

מזרן תאי אוויר - תאים רכים במיוחד במבנה רוחבי הניתנים להסרה ולהרכבה בהתאם לצורך, ליצירה של איזורים ללא לחץ כלל ולטיפולים נקודתיים.

מזרנים סיעודיים - מזרונים המתאימים למיטות חשמליות המיועדות לאנשים סיעודיים. המזרנים עשויים מגוון חומרים שונים: ויסקוג'ל להתאמה מושלמת לתוואי הגוף, לטקס לתמיכת הגוף, פוקט לתמיכה מקסימלית בגב. במזרונים סיעודיים יש חשיבות יתרה על היותם אנטי בקטריאליים. מזרונים אנטי בקטריאלים לא מאפשרים חדירה של נוזלי גוף שונים אל תוך המזרן וכך מונעים התפתחות של זיהומים וחיידקים בפנים המזרן.

מזרון אורטופדי - מזרון אורטופדי מורכב משכבות בעלות קושי משתנה ואיזורי תמיכה שונים. הקושי של המזרן משתנה באיזורים של חלקי הגוף השונים, ואיזורים בולטים או כבדים כמו כתפיים וישבן מקבלים תמיכה טובה יותר מאיברים אחרים.

מזרן מותאם אישית - ישנן חברות המספקות מזרנים מותאמים אישית לגופו של הלקוח. בעת ייצור המזרון נלקחים בחשבון הפרמטרים שלהלן: משקלו של הלקוח, תנוחות שינה מועדפות, תמיכה מתאימה לחלקי הגוף השונים, דרגת נוחות, התחשבות בבעיות פיזיולוגיות ועוד.

מזרני ד"ר גב - חברה המייצרת מזרנים איכותיים, באמצעים טכנולוגיים מתקדמים. הייחודיות של המזרנים הוא התאמה מלאה אנטומית מלאה לצרכי הלקוח.

מזרני עמינח מדיק - חברת עמינח מדיק מספקת מזרנים המתאימים לקהל היעד של קשישים, נכים ובעלי מגבלויות. החברה מספקת מגוון מזרנים לצרכים המשתנים: מזרנים למניעת פצעי לחץ, מזרנים מתנפחים למניעת פצעי לחץ, מזרנים אורטופדיים יחודיים, מיטות חשמליות מתכווננות, מיטות זוגיות בעלי כיוונון אוטונומי של כל צד.

היתרונות של מזרני החברה הם: מזרנים לפיזור העומס והקלה מפני לחצים, מזרנים מסתגלים למבנה הגוף, קלים לניקויף חסיני אש, אנטי בקטריאלים, עמידים לאורך זמן ומגיעים במגוון מידות.
מאמרים אחרונים

קישורים
- חדרים נקיים
- ביטוח בריאות
- קופות חולים בישראל
- כורסאות


תנאי שימוש

קלנועית | מפת האתר
בחירת המזרון המתאים ביותר