ביטוח - סקירת עולם הביטוח


ראשית צמיחתו של ענף הביטוח החלה במקביל לעליית הכלכלה המודרנית באירופה לפני מאות שנים, אחד מענפיו הראשונים היה ביטוח ספינות המסע, שהפליגו לחפש אוצרות מעבר לים.

מאות שנים חלפו מאז נמכרו הפוליסות הראשונות, מאז תחום הביטוח הפך חלק משמעותי ובלתי נפרד מהמערכת הפיננסית הגלובלית, המגלגל סכומי עתק, ובנוסף הפך למרכיב יומיומי כמעט עבור כל אדם בחצי הכדור הצפוני.

צמיחתה של תעשיית הביטוחים מאפשרת לנו ליהנות כיום מביטוחים במגוון עצום של תחומים. החל מתחום הבריאות וביטוח החיים, דרך פוליסות ביטוח העוסקות ברכוש וכלה בפוליסות המבטחות שירותים פיננסים כגון משכנתאות.

חשיבותו הרבה של תחום הביטוח לחיי היומיום של כל אחד מאיתנו, מחייבת אותנו לנסות ולהרחיב את הידע שלנו כדי שנוכל לחסוך הוצאות מיותרות וכדי שנוכל לחסוך לדאגה מליבנו.

בבחירת ביטוח ישנם מרכיבים מסוימים שצריך להכיר. מלבד ביצוע סקר שוק מקיף בין החברות השונות וביצוע תחקיר לגבי איכות השירות והאמינות של אותן חברות יש לבדוק גם תשלומים של השתתפות עצמית.

ביטוח חובה

חלק מתחומי הביטוח הפכו משמעותיים כל כך עבורנו שהם עוגנו בחוקי המדינה.

כל אחד שרוצה לנהוג ברכב יודע שללא פוליסת החובה אסור לו לעלות על הכביש.
גם שירותי בריאות בסיסיים נחשבים על פי חוק מדינת ישראל, זכויות בסיסיות, של כל אזרחי המדינה ולכן כל אדם מחויב לשלם דמי בריאות לביטוח הלאומי ולקבל מהמדינה ביטוח בריאות בסיסי.

מלבד תחומים אלה ישנם תחומים מקצועיים אחרים המחייבים רכישת פוליסת ביטוח מתאימה.

ביטוח רכב

אחת הפוליסות שכמעט כל אדם רוכש במהלך חייו היא ביטוח הרכב.

מדובר בשוק רווי תחרות ואפשרויות המגלגל סכומי כסף עצומים. מלבד פוליסת החובה ניתן לרכוש מספר פוליסות נוספות המכסות נזקים ברכוש או גניבה.

ביטוח החובה מכסה רק מקרה של פגיעה פיזית בחיי הנהג, הנוסעים ברכב או נוסעים ברכב אחר שנפגעו כתוצאה מהתאונה. ביטוח צד ג מכסה גם נזקים שעשויים להיגרם לרכוש שלנו או של צד שלישי.
למי שרוצה ללכת על בטוח ולהוסיף כמה מאות שקלים נוספים בשנה, יכול לרכוש ביטוח מקיף ולהיות רגוע גם במקרים של גניבה.

ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה

תחום משמעותי שחשוב להכיר הוא ביטוח בריאות.

כל אחד מאיתנו מקבל זכות לטיפול רפואי בסיסי מהמדינה, אבל כיום ישנו שוק מגוון של שירותי בריאות נוספים וחברות פרטיות המאפשרות לנו לכסות תחומים רבים ומגוונים.

טיפולים בחו"ל, תרופות שלא נמצאות בסל התרופות, טיפולי שיניים ועוד, עשויים לעלות עשרות אלפי שקלים במידה ופוליסת הביטוח לא  מכסה את רכישתם. מנגד יש לזכור כי הפוליסות למיניהן עשויות לעלות מאות שקלים נוספים בחודש.

ביטוח חיים ואובדן כושר עבודה מאפשרים לנו לדאוג לרווחת יקירנו במידה ואנחנו בתור מפרנסים לא נוכל לסייע יותר.

ביטוח פיננסי

השווקים הפיננסים משפיעים על כולנו, גם על אלה שלא משקיעים במניות בסיכון גבוה.

קופות הגמל שלנו, מקום העבודה שלנו ומצבנו הכלכלי תלוי במקרים רבים במשתנים שאין לנו כלל שליטה עליהם ולכן ביטוחים פיננסיים, שעשויים להיראות כמועקה כספית, עשויים להשתלם בטווח הרחוק.

ביטוח דירה ורכוש

ישנם תחומים רבים נוספים כגון ביטוח דירה, ביטוח של סוגים רבים של רכוש. יש לבחון באופן פרטני את רכישת הפוליסות השונות בהתאם לצרכים ולרמת הסיכון.

מאמרים בנושא

ביטוח סיעודי
 


ביטוח נסיעות להריוניות

אישה בהריון שמחליטה לנסוע לחו"ל חייבת לרכוש פוליסה ייחודית לנשים בהריון שכן עבור נשים בהריון ישנם כללי ביטוח שונים לחלוטין מנוסעים אחרים.

ביטוח רעידות אדמה

ביטוח רעידות אדמה מעניק כיסוי ביטוחי לבעלי נכסים במקרים של רעידת אדמה. ביטוח זה חשוב עבור השקט הנפשי שלנו במידה ובבעלותנו נכס שנבנה לפני 1980 וטרם עבר חיזוק באמצעות תכנית תמ"א 38.

ביטוח פנסיה

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח פנסיה ולא העזתם לשאול! כל המידע, כל המקרים וכל הפוליסות של ביטוח פנסיוני בישראל.

ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא ביטוח אותו מבקשים הבנקים בבואנו לבקש הלוואת משכנתא. מדובר על שני ביטוחים בפוליסה אחת : ביטוח מבנה וביטוח חיים. הבנקים דורשים את הביטוח כדי להבטיח לעצמם את תשלומי המשכנתא העתידיים עבור הנכס וזאת גם במידה שיקרה משהו לנכס או לבעליו.

ביטוח רכב

בישראל יש שלושה סוגים של ביטוח רכב והם : ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. מדובר בשלושה ביטוחים שנועדו לתת לנו כיסוי במקרים של פגיעה בגוף, נפש, רכוש ופיצוי עבור נפגעים מצד ג'.

ביטוח בריאות

ביטוח בריאות הוא נושא שכולנו חייבים להקדיש לו מחשבה! בחירה מושכלת ונכונה של ביטוח בריאות יכולה להיות גורלית במקרה וחלילה משהו יקרה לנו.
בימנו ישנן אופציות רבות כאשר זה מגיע לבחירת ביטוח חיים, קופת החולים מציעות ביטוחים משלימים במחירים נוחים אך מגוון השירותים אותם הם מכסים אינו מאד גדול, מנגד חברות הביטוח הפרטיות מציעות פוליסות ביטוח שונות ומותאמות. מהי האופציה המתאימה עבורכם?
מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח משכנתא
- ליסינג
- ביטוח פנסיה


תנאי שימוש

ביטוח משרד | מפת האתר
ביטוח - סקירת עולם הביטוח