ביטוח בריאותלכל אזרח במדינת ישראל מחויבת המדינה להעניק ביטוח בריאות ממלכתי המבטיח טיפולים ותרופות מצילות חיים, כמו גם טיפולים ובדיקות שגרתיות.

אז למה להשקיע ברכישת ביטוח בריאות פרטי? הביטוח הממלכתי מוגבל מאוד ותרופות וטיפולים קריטיים כגון ניתוחים בחו"ל השתלות, כמו גם שירותיים שיגרתים שונים.

חלק גדול מהשירותים האלו אינם כלולים בסל התרופות ועלולים להשאיר אותנו עם הוצאות של אלפי ולעתים עשרות אלפי שקלים.

כיום, לאחר פתיחת השוק לחברות הפרטיות והאפשרויות שמציעות קופות החולים השונות, אנו חייבים להישאר עם היד על הדופק, תרתי משמע ולבדוק בידי מי אנחנו מפקידים את הבריאות שלנו.

שירותים משלימים - קופות חולים

בשנים האחרונות החלו קופות חולים בישראל להציע מגוון אפשרויות לרכישת שירותים משלימים. על פי החוק מדובר בביטוחים קולקטיביים המחושבים על פ קבוצת גיל הלקוח ועל פי מצבו הבריאותי. הקופות חייבות לבטח כל לקוח שמוכן לשלם.

השירותים המשלימים מציעים מגוון רחב של הטבות, כגון סבסוד תרופות וטיפולים שאינם כלולים בסל התרופות, טיפולי שיניים, טיפולים אסתטיים אפשרויות ביטוח סיעודי ועוד שירותים נוספים, בהתאם לאופי השירות.

הסכום שנוציא מהכיס תלוי בגיל ובמצב הבריאות וינוע בין עשרות שקלים לבין מאות שקלים בשנה. החיסרון המרכזי בשירותים המשלימים לעומת הפוליסות הפרטיות הוא בכך שאנחנו לא יכולים להתאים לעצמנו את הפוליסה המתאימה, בנוסף אופי השירותים ותנאי הביטוח הסיעודי עשויים להשתנות לאורך הזמן.

פוליסת ביטוח פרטית

ההחלטה לרכוש פוליסת ביטוח בריאות פרטית אינה תמיד מספיקה כדי שנוכל לישון רגועים באמת, עלינו גם לבחור את הפוליסה המתאימה ולדאוג שלא נשלם עבור שירותים מיותרים.

בניגוד לשירותים המשלימים של קופות החולים, הפוליסה הפרטית מותאמת ללקוח באופן אישי וכוללות את כל טווח השירותים הרפואיים שנרצה.

בהתאם למגוון השירותים עשויה לגדול באופן משמעותי גם העלות הכלכלית, ולכן יהיה עלינו סקר שוק בין החברות השונות, ולבדוק מרכיבים חשובים בפוליסה. מה חשוב בפוליסת ביטוח הבריאות הפרטית:
 

  • אילו טיפולים מכסה הפוליסה ולא פחות חשוב מכך, אילו טיפולים הפוליסה לא מכסה. טרם הרכישה יש לוודא שהפוליסה אכן מבטיחה טיפולים הכרחיים בחו"ל ותרופות שלא כלולות בסל התרופות. בנוסף עלינו להגדיר אילו שירותים שגרתיים נרצה לכלול בפוליסה.
     
  • מבנה הפוליסה והתשלום החודשי הקבוע (הפרמיה), עשוי להיות קבוע ועשוי להשתנות עם הגיל, חשוב לבדוק מהם תנאי התשלום ובאיזו מידה הם משתנים עם העלייה בגיל.
     
  • זמן האכשרה בעת רכישת פוליסת ביטוח קיימת תקופת זמן של מספר חודשים, בה הלקוחות עדיין לא מכוסים על ידי הפוליסה. חשוב לוודא שמדובר בזמן קצר ככל הניתן.
     
  • גובה הפיצויים במקרה הצורך, עשוי להיות שונה בין חברות הביטוח השונות, מרכיב זה הוא קריטי במיוחד בסעיף הניתוחים בחו"ל. חשוב לבדוק איזה חלק מהטיפולים מכסה הביטוח. פוליסות עשויות להציע מימון חלקי בלבד והשתתפות עצמית בטיפולים מסוימים.

מה כדי לבחור?

גם בבריאות, השיקול המרכזי בבחירת ביטוח הוא העלות הכספית. מובן שאם ניתן לרכוש ביטוח פרטי או שירותים משלימים בקופות החולים יש לעשות זאת. אולם במידה שההגבלה הכספית משחקת תפקיד חשוב, ניתן להסתפק בשירותים משלימים או פוליסות זולות יותר בעלות היקף כיסוי נמוך יותר.
מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח סיעודי
- ביטוח פנסיה
- ביטוח רעידות אדמה
- מחלות מין
- ביטוח נסיעות להריוניות


תנאי שימוש

גיל הזהב | מפת האתר
ביטוח בריאות - ביטוח משלים בקופת חולים - פוליסת ביטוח מטעם חברת ביטוח