ביטוח משכנתא

ביטוח משכנתא הוא ביטוח אותו מבקשים הבנקים בבואנו לבקש הלוואת משכנתא. מדובר על שני ביטוחים בפוליסה אחת : ביטוח מבנה וביטוח חיים. הבנקים דורשים את הביטוח כדי להבטיח לעצמם את תשלומי המשכנתא העתידיים עבור הנכס וזאת גם במידה שיקרה משהו לנכס או לבעליו.

מה בעצם מבטיח לבנק את התשלומים במידה ומשהו קורה לכם או לבית ? כיצד הם יכולים להבטיח שתשלמו להם ביום מן הימים אם חלילה אחד מכם ילך לעולמו בטרם עת ? ביטוח משכנתא הוא זה שמבטיח לכם את ההחזר הכספי.

ביטוח המבנה במסגרת ביטוח משכנתא

ביטוח המבנה במסגרת ביטוח המשכנתא הוא ביטוח אשר נועד לספק כיסוי עבור המבנה עצמו. מטרת הביטוח היא שבמידה והמבנה ניזוק יוכלו בעליו ליהנות מכיסוי כספי עליהם וזאת כדי שיוכלו להמשיך לשלם את תשלומי המשכנתא באופן סדיר.

רק תתארו לכם מצב בו בחלק מן הבית מתפוצץ צינור מים והמים גולשים אל עבר בית השכנים. הנזקים נאמדים בכמה עשרות אלפי שקלים ואתם צריכים לעמוד מול השאלה האם לשלם עבור אותם הנזקים כדי לחיות בבית בצורה סבירה ולא להסתכן בתביעות צד ג' או לשלם את המשכנתא.

ביטוח המבנה הוא ביטוח אשר מכסה על כל החלקים הקבועים אשר במבנה, מדובר על הקירות, התשתיות, השטח עליו הבית בנוי, על חלקו של דייר בקרקע כאשר מדובר על בית בבניין דירות, על חלונות ודלתות, על צנרת, גג, רצפות ועוד. יש לשים לב האם הצנרת כלולה בביטוח שכן רבות מחברות הביטוח אינן כוללות את הצנרת הנוטה להתקלקל ולהתבלות במהרה.

ביטוח החיים של במסגרת ביטוח משכנתא

ביטוח החיים אשר במסגרת ביטוח משכנתא הוא לא ביטוח חיים רגיל. מדובר על ביטוח ריסק בו אין אפיק חיסכון כלל. זאת אומרת שבמקרה ובו אחד מבני הזוג או שניהם נפטרים בטרם סיימו לשלם את המשכנתא – חברת הביטוח מכסה עבור כל יתרת ההלוואה.

זאת אומרת שאם אתם זוג נשוי וביחד אתם משלמים את המשכנתא ואחד מכם נפטר בטרם עת, חברת הביטוח תכסה על התשלומים העתידיים וזאת כדי שבן הזוג שנותר בחיים ושאריו יוכלו לכסות עבור יתרת החוב. כך הבנק גם מבטיח לעצמו את תשלומי המשכנתא.

מה חשוב לדעת על ביטוח משכנתא?

בעבר ניתן היה לרכוש ביטוח משכנתא רק דרך הבנק אך כיום ניתן לרכוש אותו אצל רבות מחברות הביטוח. עובדה זו הפכה את הביטוח שהיה בלעדי של הבנק לביטוח עליו מתחרות החברות. מדובר על שוק עצום של לקוחות עבור חברות הביטוח שכן מרבית האנשים רוכשים דירה באמצעות הלוואת משכנתא.

תחרות זו הפכה את שוק זה לנגיש ותחרותי והלקוח נהנה מכל רגע. ישנם מבצעים מיוחדים מהם הוא נהנה וכמובן גם הורדת מחירים משמעותית. מומלץ מאוד לערוך השוואת מחירים בין החברות השונות ולבחון עניין זה לעומק. מומלץ באותה ההזדמנות גם לבחון את החבילה המוצעת לכם שכן פעמים רבות חברות הביטוח מציעות לכאורה חבילת ביטוח במחיר סביר אך הכיסויים הניתנים בו רחבים במיוחד ומשתלמים.

ביטוח משכנתא נועד להבטיח לבנק את תשלומי המשכנתא במקרים רבים אך מדובר גם על ביטוח משתלם במיוחד עבור הלקוח. במידה ובן הזוג או בת הזוג נפטרים אין אתם צריכים להיפרד מהנכס כמו שקרה בעבר במקרים בהם אנשים לא עמדו בתשלומי המשכנתא לבדם, כך גם במידה שהנכס נהרס מכל סיבה שהיא ואין אתם יכולים המשיך לשלם עבור המשכנתא וגם להשתקם






מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח פנסיה
- משכנתא
- משכנתא חוץ בנקאית
- בנקים למשכנתאות


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה נבחרי העם - אינדקס אתרים נבחרים בנושא כלי רכב, קניית מכוניות, חברות השכרה, ליסינג, הסבה לגז, סוכנויות, לוחות למכירת רכב יד שנייה וכל מה שקשור לתחום המוטורי!