ביטוח נסיעות להריוניות

בעבר לא היה מקובל שנשים בהריון תיסענה לחו"ל ללא הכרח מסוים. כיום, על אף המצב הרפואי הרגיש יחסית, נשים אינן מוותרות על נסיעות לחו"ל למטרות עסקיות או למטרות נופש ובילוי.

בהשפעת סרטים וידיעות אקזוטיות במידה, סביר להניח שלא פעם עלתה בדעתנו סצנת לידה במטוס, טרם עלייתנו למטוס. חברות התעופה מבטיחות טיסות לכל החיים ליילוד שייוולד במטוס ולאימו. אין ספק שזוהי מתנה נדיבה מאוד מצד חברות התעופה, אך היא נוסעת כנראה מביטחונן של חברות התעופה שהסיכויים ללידה בטיסתם הינם קלושים ביותר, שכן נשים בחודשי הריון מתקדמים כלל אינן מורשות לעלות לטיסות.

פוליסת ביטוח ייחודית

אישה בהריון שמחליטה לנסוע לחו"ל חייבת לרכוש פוליסה ייחודית לנשים בהריון שכן עבור נשים בהריון ישנם כללי ביטוח שונים לחלוטין מנוסעים אחרים.

ביטוח רגיל לא מכסה מקרים הקשורים לנשים בהריון:
-    הריון
-    הריון מחוץ לרחם
-    שמירת הריון לאחר 26 שבועות הריון
-    לידה
-    לידה מוקדמת
-    טיפול ביילוד

כמו כן, ביטוח נסיעה לאישה בהריון שונה מבחינת עלויות, היקף הכיסוי הכספי וכן מוגבל בחודשי ההריון.

רכישת פוליסה

בעת רכישת הפוליסה חשוב להדגיש כי מדובר בביטוח נסיעות עבור אישה בהריון. חשוב לשים לב לכך בעיקר כאשר מדובר בהזמנת פוליסה בטלפון, סוכן הביטוח אינו רואה את הלקוחה ולכן יש סיכוי שכלל לא ישאל האם היא בהריון.

רוכשת הביטוח מחויבת ליידע את סוכן הביטוח וכן להציג מסמכים המעידים על מצב רפואי תקין וזאת על מנת לקבל ביטח נסיעות לנשים בהריון וכן אישורים לעלות על הטיסה עצמה.

דרישות הביטוח

דרישות ביטוח נסיעות לחו"ל עבור נשים בהריון משתנות על פי לחודשי ההריון:

עד שבוע 26

זהו ביטוח מורחב לנשים בהריון ועלותו  עומדת על כ-250% מביטוח נסיעה רגיל. חשוב לשים לב כי במידה ובשהותה בחו"ל המבוטחת תיכנס לשבוע ה-26 של הריונה, עליה לרכוש ביטוח כאילו נסיעתה מתרחשת לאחר השבוע ה-26. המבוטחת תמלא שאלון רפואי, באנגלית ובעברית, המצהיר על תקינות ההריון ומצב בריאות תקין של האישה. הצהרה זו תהיה חתומה בידי רופא. את השאלון החתום יש להציג לחברת התעופה אשר תאשר את העלייה הסופית למטוס.

שבועות 26-30

בתקופת הריון זו עלות הביטוח עולה בשל תשלום של תוספת לכיסוי סיכונים.

שבועות 30-32

שימו לב: לא ניתן לבטח אישה שנמצאת בשבוע ה-30 להריונה. על מנת לעלות על הטיסה יש להציג אישור רפואי חתום לחברת התעופה וכן הצהרה נוספת כי האישה טסה ללא כיסוי ביטוחי. חשוב להדגיש כי אחרי השבוע ה-30 אישה עם הריון מרובה עוברים לא תורשה לעלות למטוס בשום תנאי.

שבוע 32 ואילך

בתקופת הריון זו אישה אינה מורשית לעלות למטוס מלבד מקרי חירום יוצאי דופן. במקרה כזה האישה תטוס לחו"ל בליווי רופא צמוד.

הגבלות הביטוח

ביטוח נסיעות לחו"ל של נשים בהריון אינו מכסה שום סוג של ספורט אתגרי וזאת משום שהוא מהווה סכנה משמעותית להריון.

בנוסף, הביטוח אינו מכסה מצבים בהם המבוטחת חולה במחלה כרונית כלשהי, המבוטחת עברה בעבר הפלות חוזרות, בריון מרובה עוברים, היסטוריה של דימומים במהלך ההריון, הריון כתוצאה מטיפולי פוריות, הריון כתוצאה מהפריה חוץ גופית, הפלה יזומה, לידה, לידה מוקדמת, טיפולי ביילוד, הוצאות עבור מעקב רפואי של ההריון ואשפוזים לצורך שמירת הריון.

כאשר צפוי שהלידה תתרחש בחו"ל יש לוודא עוד בארץ שהאישה רכשה ביטוח בריאות מקיף ומלא שיכסה לידה וטיפול ביילוד באותה הארץ בה נולד.
מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח בארץ
- תיירות מרפא
- ביטוח פנסיה
- קופות חולים בישראל
- רפואה זמינה בסופר פארם


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה 2011