ביטוח רכב

כל מה שרציתם לדעת על ביטוח רכב בישראל:

בישראל יש שלושה סוגים של ביטוח רכב והם : ביטוח חובה, ביטוח מקיף וביטוח צד ג'. מדובר בשלושה ביטוחים שנועדו לתת לנו כיסוי במקרים של פגיעה בגוף, נפש, רכוש ופיצוי עבור נפגעים מצד ג'.

הביטוחים נחלקים לשלושה כאשר ביטוח החובה הוא הביטוח אותו כל נהג צריך לעשות כדי לנהוג על רכב. נסיעה ברכב ללא ביטוח חובה היא עבירה על החוק. כמעט כל חברת ביטוח כיום מספקת ביטוח חובה והלקוחות נהנים מהתחרות הגדולה בין החברות בשוק זה. ביטוח חובה הוא ביטוח המספק כיסוי על פגיעה בגוף ונפש בלבד.

הכיסוי כולל הוצאות אשפוז, הוצאות עבור ניתוחים, תרופות וטיפולים, שיקום ועוד. חשוב לדעת – ביטוח חובה מכסה גם על נהג הרכב, גם על היושבים ברכב וגם על עוברי אורח שנפגעו מהתאונה.

ביטוח רכב מקיף – מה הוא כולל?

ביטוח רכב מקיף הוא ביטוח אשר מספק כיסוי עבור נזק לרכב עצמו. הוא אינו כולל בשום אופן כיסוי עבור נזקי גוף או נפש אך הוא כולל כיסוי עבור נזק לצד ג'.

ביטוח החובה הוא ביטוח אשר מספק לנו את הביטחון הכלכלי במידה וניפגע בתאונת דרכים בין אם אנו אשמים או לא, הביטוח המקיף מכסה על נזקי רכוש שונים. לא מדובר רק על נזקים שקשורים באופן ישיר לתאונות אלא על גניבות, שריפה, התלקחות, פגיעות של אסונות טבע, נזק שנגרם לרכב בעת ניסיון גניבה ואף פגיעה בזדון.

ביטוח צד ג' לכשעצמו הוא ביטוח שאינו כולל כיסוי על נזקי הרכב של המבוטח אלא רק על נזקי רכב אחרים.

למה חשוב לעשות ביטוח לרכב?

ביטוח הוא דבר חשוב מאוד. תארו לכם מצב בו הרכב שלכם אינו שווה הרבה כסף, אתם מבטחים אותו בביטוח חובה בלבד ונוהגים בתחושה שבסד, אם חלילה תקרה תאונה אז ביטוח החובה יכסה על כל ההוצאות הרפואיות. מה שאתם לא לוקחים בחשבון הוא שאולי תהיו מעורבים בתאונה בה אתם עצמכם אשמים והרכב השני שנפגע הוא רכב יקר ערך במיוחד. מהיכן תשלמו עליו?

אם הרכב שלכם יקר ערך עשו ביטוח מקיף אך אם לא דאגו לעשות לפחות ביטוח צד ג' וזאת כדי להבטיח את הכיסוי הכספי במקרים של תאונה עם רכב אחר.

מה חשוב לדעת על ביטוח רכב?

ביטוח רכב ניתן לרכוש כיום כמעט בכל חברת ביטוח, הרבה אנשים לא יודעים כי ניתן לרכוש ביטוח חובה בחברה אחת וביטוח מקיף בחברה אחרת. נשאלת השאלה מדוע לעשות זאת והתשובה לכך פשוטה : מחיר. החברות מתחרות האחת בשנייה והלקוחות נהנים מתחרות זו. מומלץ לערך סקר שוק ולבחון היכן הכי משתלם לכם לעשות ביטוח רכב.

כל חברת ביטוח קובעת את המחיר שלה אך ישנן חברות ביטוח בהן משתלם לעשות ביטוח רכב למרות שמחירן דומה לחברות אחרות וזאת משום שאותן חברות מציעות הרחבות ייחודיות. חלק מהחברות מציעות הרחבה של תיקון שמשות, שירותי גרירה, פיצוי על גניבת מערכת שמע ועוד.

היכן כדאי יותר לרכוש ביטוח רכב, אצל חברות הביטוח הישיר או דרך סוכנים?

ביטוח ישיר הוא ביטוח מהיר, קל ופשוט יותר. אתם יכולים לרכוש פוליסת ביטוח תוך כמה דקות בטלפון או באינטרנט ולקבל עוד באותו היום את המסמכים כדי שתוכלו לחתום עליהם. החיסרון היחידי של ביטוח זה הוא העובדה כי בצד השני אין סוכן קשוב אשר מסביר לעומק אודות הביטוח ויתרונותיו. כמו כן, הביטוח אינו מותאם לכם אישית במרבית המקרים.

ביטוח באמצעות סוכן הוא בדרך כלל ביטוח יקר יותר וזאת משום שיש לשלם את דמי התיווך. מי שמעוניין בטיפול אישי והסברים מלאים לגבי הביטוח רצוי שיעשה ביטוח מסוג זה.
 


מאמרים אחרונים

קישורים
- השכרת רכב


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה של אתרי כלכלה נבחרים ברשת האינטרנט - YoungKnesset.org.il