אתרים נבחרים בנושא בריאות, רפואה וגיל הזהב

בריאות חשובה יותר מהכל - באינטרנט מידע רפואי רחב ומגוון

נושא הבריאות נמצא על סדר יומו של כל אדם. בחברה המערבית תחום זה מאוד מפותח ובכל עת, יש מודעות גדלה לנושאי בריאות שונים, בניהם טיפולים למחלות, תרופות, בריאות האם והתינוק, ילדים, תזונה בריאה, גיל הזהב, רפואה אלטרנטיבית ומשלימה, טיפול נפשי ועוד.

אתר זה ירכז עבורכם כתבות, סקירות ומידע רב על נושאי בריאות השונים, כפי שיפורטו בהמשך. מודעות, היא השלב הראשון לחיים בריאים, מאושרים ומלאים יותר. חפשו מידע, קראו, עשו מידי יום מהו אחד קטן למען בריאותכם.

בריאות – מידע על מחלות ודרכי טיפול

באתר זה תמצאו מאגרי מידע על מחלות נפוצות, הסבר על הגורמים להיווצרותן, הגישה האלטרנטיבית לטיפול בהן, גישת הרפואה הקונבנציונאלית ודרכי המניעה. המידע שתמצאו באתר ניזון ממקורות מידע שונים, בניהם מחקרים ומאמרים מקצועיים של מומחים רפואיים.

בריאות – מידע על תרופות

אין כמעט תסמין שלא קיימת עבורו תרופה מתאימה, שתרפא, או תשפר את מצב הבריאות. רוב האנשים אינם מתמצאים בתרופות ומסתמכים על המידע שמועבר להם על ידי משווקי התרופות והרופאים. בריאות היא אחד הדברים היקרים ביותר שיש לכם, הגיע הזמן שתדעו מה בדיוק אתם מכניסים לגופכם. באתר זה תמצאו מידע על תרופות שונות, השפעתן על בריאות האדם, תופעות הלוואי אופייניות, רשלנות רפואית, תרופות חדשות ועוד.

למידע בנושא ליחצו: רשלנות רפואית  

בריאות האם והתינוק

תקופת ההיריון הנה תקופה מכוננת בחיה של כל אישה ובחייו של כל זוג. במהלך תשעת החודשים הללו וגם אחריהם, מגלות אמהות לראשונה דאגה בהיקפים שלא הכירו למצבן הבריאותי. היריון עלול ליצור סיבוכים בריאותיים רבים שבמקרים חריגים אף יפגעו באם, או בעובר, לכן המודעות לנושאי בריאות מאוד חשובה בתקופה זו. כאן תמצאו מידע מקיף על מעקב היריון, התמודדות עם שינויים שחלים בגוף האישה, בריאות העובר ועוד.

תזונה בריאה – חיים בריאים

החיים בעידן המודרני הביאו את העולם המערבי למצב של פגיעה משמעותית ותכופה בבריאות. שעות שינה מעטות, זיהום אוויר, אור מלאכותי, מחסור בפעילות גופנית, מזון מעובד ועתיר שומן, רמות כולסטרול גבוהות, , מחסור במזונות חיוניים לגוף והזנחה כללית (להרחבה ראה בריאות תעסוקתית). אולם, בשנים האחרונות גדלה המודעות לחיים בריאים בכל גיל - מילדים ועד לבני גיל הזהב, מזון בריאות, תזונה נכונה וכיו"ב. באתר זה תמצאו מאמרים ומידע בנושאים אלו, מחקרים אודות השפעתם של מזונות שונים על בריאות האדם, תזונה נכונה ועוד.

בריאות – רפואה אלטרנטיבית – רפואה משלימה

לצד התפתחות המדע והרפואה הקונבנציונאלית, גם רפואה משלימה וכן רפואה אלטרנטיבית תופסות תאוצה ובשנים האחרונות גדלה המודעות לטיפולי בריאות המבוססים על מגע, כירופרקטיקה, עיסויים הוליסטיים, שיאצו, יוגה, עיסוי תינוקות, הומיאופתיה, ארומתרפיה, רפלקסולוגיה, דיקור סיני ועוד. באתר זה תמצאו מידע על סוגי הטיפול השונים בתחום הרפואה האלטרנטיבית והמשלימה.

בריאות הנפש - טיפולים נפשיים

בריאות הנפש היא תחום מורכב ומרתק בבריאות האדם ולה חשיבות לא פחותה מבריאותו של הגוף. באתר זה תמצאו מידע רב על התמודדות עם חרדות, טראומות, דיכאון, מיניות, התמכרות, הפרעות אכילה, התמודדות עם גיל המעבר והזקנה, התמודדות עם הורות, פירוק משפחה ועוד. כמו כן ניתן למצוא פסיכיאטר או פסיכולוג לצורך קבלת טיפול נפשי או חוות דעת בתחום בריאות הנפש.


על סרטן המעי הגס

על סרטן המעי הגס

סרטן המעי הגס הינה אחת מ

מחלות הסרטן

הקשות והנפוצות ביותר בעולם המערבי בכלל ובארץ ישראל בפרט. המחלה כוללת גידולים המתפתחים במעי הגס, בתוספתן או בחלחולת (הרקטום) ללא הבדל בשכיחותם בין גברים לנשים. תסמיני המחלה כמעט ואינם מורגשים ולכן עלולים להתגלות בשלבים מאוחרים מידי לכן קיימת חשיבות רבה לאיבחון המוקדם אשר יכול להציל ב- 90% מן המקרים. בדיקות שיגרתיות וקיום אורח חיים

בריא

יכולים לעזור באיבחון מהיר ומוקדם של המחלה או למנוע את היווצרותה.

הגורמים לסרטן המעי הגס

הגידול הסרטני מתפתח כאשר התאים מתחלקים בקצב מהיר יחסית לנורמה. במידה והתאים מתחלקים ומתרבים אך שומרים על המתאם הגנטי נוצר פוליפ- גידול שפיר שאינו סרטני, אך אם התאים מתרבים ובנוסף גם עוברים שינוי גנטי (מוטציה) הם עלולים להפוך לגידול ממאיר. גם גידולים שפירים עלולים עם הזמן להפוך לגידולים ממאירים, לחדור אל המעי הגס ולשלוח גרורות לאיברים נוספים כגון בלוטות הלימפה או הכבד.

קבוצות הסיכון

נמצא קשר הדוק בין אורח חיים לקוי לבין הופעתו של סרטן המעי הגס. אנשים במשקל עודף, מעשנים או צורכים אלכוהול באופן מוגבר נמצאים בקבוצת סיכון לחלות במחלה זו. עם העלייה בגיל כך עולה גם הסיכון לחלות בסרטן המעי הגס ולכן חשוב כבר מגיל 50 ומעלה לקיים בדיקות מניעתיות באופן עקבי. קירבה משפחתית גם היא מצביעה על רמת סיכון גבוה משאר האוכלוסיה וב- 15% מן המקרים נמצאו גורמים תורשתיים.

תסמינים מוקדמים

מספר תסמינים להם כדאי לשים לב: • דימום בצואה- דם בצואה יכול להצביע על התפתחות גידולים סרטניים במעי הגס. • שינויים ביציאות- עצירות או שילשולים הנמשכים לאורך זמן, יציאות שאינן מביאות לריקון מלא וכן תחושות בטן לא נעימות, נפיחות, כאבי בטן וכדומה. • עייפות כללית- כתוצאה מהדימום ומהתפתחות הגידולים הממאירים מופיעות תוחשות של עייפות כללית בלתי מוסברת וחולשה. • ירידה במשקל- ירידה לא מוסברת במשקל בזמן קצר יחסית.

מניעה

קיימת חשיבות מירבית לאבחון מוקדם של המחלה ולמניעתה. שמירה על אורח חיים בריא המשלב בין תזונה נכונה נטולת שומן ובשר אדום לבין פעילות גופנית מורידים את הסיכוילהתפרצות המחלה. הימנעות מעישון, אלכוהול ואוכל רווי שומן או כולסטרול יכולים לשפר את איכות החיים לאורח זמן ולמנוע התפרצויות של מחלות רבות ביניהם סרטן המעי הגס. תשומת לב לשינויים המתחוללים בגופינו וביצוע הבדיקות המניעתיות (דם בצואה וקולונסקופיה) באופן עקבי יכולים להביא לאבחון מוקדם של הגידולים ולטיפול מהיר ויעיל.

טיפול

בעת גילוי של גידולים באיזור המעי מבצעים ניתוח להסרת הגידול, טיפולי הקרנות או טיפולים כימותרפיים המחסלים את הגידול ומונעים את חזרתו. במקרים חמורים הניתוחים מורכבים יותר וכוללים הסרה של המעי או חלקים ממנו. סוג הטיפול תלוי בשלבי המחלה- ככל שהאבחון מוקדם יותר כך סוג הטיפול קל יותר.

דיור ציבורי

לכל אדם הזכות להתגורר בכבוד בדירה משלו. הדיור הציבורי מיועד לאוכלוסיה בעלת קשיים סוציו אקונומיים, אשר מונעים ממנה את האפשרות לקורת גג. הזכאות לדיור הציבורי ניתנת לאזרחים העומדים בתנאי הזכאות שקבע משרד הבינוי והשיכון.

רשלנות רפואית

הגדרתה המשפטית של רשלנות רפואית היא ביצוע של פעולה רפואית תוך אי נקיטת אמצעי זהירות נדרשים וכתוצאה מכך, גרימת נזק למטופל. רופאים והעוסקים ברפואה, מחוייבים ברמת זהירות מסויימת כלפי מטופליהם. כל סטייה מאותה  נורמת התנהגות אשר גורמת לנזק למטופל, פירושה רשלנות רפואית.

שירותי בריאות כללית

שירותי בריאות כללית היא ארגון הבריאות הגדול בישראל כשהיא מספקת שירותי רפואה ל – 3.8 מיליון לקוחות, שירותי כללית פרוסים ברחבי בארץ והיקף שירותיה הוא גדול מהרגיל, כללית מחזיקה בארבע עשרה בתי חולים, אלף שלוש מאות מרפאות, ארבע מאות בתי מרקחת, מאות מכונים וצוות גדול של רופאים, רוקחים, עובדים פרא רפואיים ועובדי מינהל.

מחלת הסרטן

היא נחשבת ל"מחלת כל המחלות", ובמקרים רבים אנשים נמנעים, באופן מודע, מלהגיד את שמה- הכינוי "המחלה" מחליף אותו תחת זאת. למעשה, אין המדובר במחלה ספציפית אחת, אלא כשם כללי למספר רב של מחלות ומצבים רפואיים ייחודיים. הכוונה, כמובן, היא למחלת הסרטן הקטלנית.

פסוריאזיס

פסוריאזיס (או בעברית: "ספחת") היא אחת ממחלות העור המרכזיות. היא תוקפת כ-3% מהאוכלוסייה, ובאה לידי ביטוי בצורה של רבדים עוריים מכוסים קשקשת, בצבע אדום/סגול לא מחמיא כלל.

זכויות החולה

לעולם אין לדעת מה צופן העתיד ומה יילד יום  ולא פעם מוצאים אנו את עצמינו עם ילד קודח מחום גבוה או עם ההורים הקשישים או בשל כל סיבה אחרת בחדר המיון של בית החולים, מצב מלחיץ לכל הדעות. במצבים אלה, אין לנו זמן להתעסק עם חוקים וזכויות ולכן רצוי לדעת מראש מהן זכויות החולה על כל צרה שלא תבוא.

נשירת שיער

לכל אדם נושרות שיערות באופן טבעי, בין חמישים למאה שערות כל יום. קיימות סיבות רבות להופעת נשירת שיער בקרב נשים וגברים. במאמר זה אנסה להביא את הסיבות והפתרונות האפשריים לנשירת שיער.

תיירות מרפא בישראל

תיירות מרפא כשמה כן היא. זוהי תיירות המיועדת לשם קבלת טיפולי מרפא במדינות שונות אשר לכל אחת מהן אפשרויות היצע שונות. תיירות מרפא בשונה מתיירות רגילה מכילה פרמטר נוסף – רמה רפואית.

הריון ולידה - לפני לידה ובמהלך ההריון

מאגרי מידע בנושא הריון ולידה - רשת האינטרנט מהווה אינדקס עצום למידע בריאותי המיועד לנשים בזמן הריון ולפני לידה. כיצד והיכן בדיוק תימצאי את המידע הדרוש לך בזמן ההריון או לצורכי הכנה ללידה?

דיאטה - סוגי דיאטות, שילוב דיאטה עם פעילות גופנית

דיאטה נכונה ובריאה הנה סוד ידוע לאריכות ימים. אז מה עושים על מנת לקבל החלטה ולהתחיל לרזות?

בריאות הנפש - פסיכולוג, או פסיכיאטר?

תחום בריאות הנפש הוא תחום רחב ואפשרויות הטיפול רבות ומגוונות. במאמר זה, נסקור שיטות טיפול על ידי פסיכולוג, ונשווה בינן לבין שיטות טיפול על ידי פסיכיאטר. לחץ כאן למאמר המלא...
מאמרים אחרונים

קישורים
- בתי אבות
- אימון אישי
- מסחר בסחורות
- העברת חשבון בנק
- בחירת מזרון מתאים
- נשירת שיער


תנאי שימוש

ביטוח סיעודי | תמ"א 38 | בריאות | השקעות | מחלות מין | זכויות החולה | מפת האתר
כנסת צעירה של אתרים נבחרים ברשת האינטרנט בנושאים: בריאות, רפואה, גיל הזהב, טיפול רפואי, פסיכולוג, פסיכיאטר, טיפול נפשי, חוות דעת של רופא מומחה, רופאי שיניים, מרפאות פרטיות, תרופות, טיפולים בריאותיים, כירופרקטיקה, פורומים מקצועיים, רשלנות רפואית, בריאות האשה, רפואה פרטית, רפואה משלימה, טיפולים קוסמטיים, ניתוח פלסטי ועוד - YoungKnesset.org.il