בוחרים בית לכסף - בתי השקעות בישראלהמורכבות הפיננסית של השווקים בכלכלה המודרנית מקשים על מרבית האנשים לנהל באופן עצמאי ומוצלח את ההשקעות שלהם.

המיליארדים שמתגלגלים בשוקי ההון השונים, גורמים לחסכונות החיים שלנו להיראות כטיפה בים. בתי השקעות הם אותם גופים פיננסיים העוסקים בניהול הכספים שלנו, מדובר בגופים חזקים בעלי השפעה משמעותית על שוקי ההון ועל הכלכלה בישראל.

גופים אלה מפעילים מספר כלים שונים להשקעה, כגון קרנות נאמנות וקופות גמל, תעודות סל ועוד, אנו המשקיעים יכולים לבחור ניהול תיק השקעות מקצועי בחברות ולאפשר להם לקבוע לנו את אפיקי ההשקעה בתמורה לעמלה.

מי הם בתי ההשקעות המובילים בישראל?

עולם ההשקעות הישראלי עבר שינוי משמעותי לאחר רפורמת בכר שהוציאה את ניהול קופות הגמל מידי הבנקים והעבירה אותם לידי בתי ההשקעות הפרטיים.

גם לאחר המשבר הכלכלי האחרון התבצעו מספר מיזוגים ורכישות בתוך עולם בתי ההשקעות, זאת משום הנזק העצום שנגרם לרבים מהם כתוצאה מהמשבר.

בישראל פועלים מספר רב של בתי השקעות המתחרים על הארנק של תושבי המדינה. פסגות בניהולו של רועי ורמוס, הוא הגדול שביניהם. בית ההשקעות מנהל נכסים בסכומים של מעל ל-100 מיליארד ש"ח.

אקסלנס הוא בית השקעות גדול שנכנס לפני מספר שנים לשיתוף פעולה עם חברת הביטוח הפניקס והפך להיות שחקן חשוב בהנפקת תעודות הסל.
בתי השקעות גדולים נוספים הם פריזמה, כלל פיננסים ואלטשולר שחם ועוד רבים נוספים.

מה מציעים לנו בתי ההשקעות?

העסקה פשוטה יחסית, בתי ההשקעות הם גופים פיננסים גדולים, בעלי ניסיון וכנסים אשר נמצאים לאורך כל שעות היממה עם היד על הדופק.

בתי ההשקעות מאפשרים לנו לבחור בין סוגים שונים של תיקי השקעות הנקבעים על פי גודל הסיכון שבהם. ככל שהמרכיב המנייתי גדול יותר לעומת האג"חים, כך הסיכון רב יותר.

מה היתרונות של בתי השקעות?

לרוב האנשים פשוט אין את הזמן, את הידע או את המיומנות כדי לנהל את תיקי השקעות שלהם. הפיקדונות ותכניות החיסכון שמציעים הבנקים מציעים במקרה הטוב אחוזי תשואה בודדים.

בתי ההשקעות לעומת זאת מציעים תשואה חיובית עולה וקבועה, גודלו וחוסנו של בית ההשקעות מאפשר לו לאגד סכומי כסף גדולים ולהשפיע באופן משמעותי על אופי המסחר, דבר שאנחנו בתור משקיעים פרטיים לא נוכל לעשות.

מה החסרונות בבתי השקעות?

תמורת ניהול קופות הגמל, קרנות הנאמנות ותיקי ההשקעות שלנו, גובים בתי ההשקעות תשלום נאה.
אמנם החל מהשנים האחרונות מחויבים הגופים לדווח על גובה העמלות שנלקחות מאתנו.

אולם למרות זאת ממשיכים מנהלי קופות הגמל והקרנות השונות לגזור קופונים שמנים על חשבון המשקיעים. סכומים אלה עשויים להצטבר במהלך השנים ולהגיע למאות אלפי שקלים ואף יותר.

מה לשאול לפני שמצטרפים

1.    תשואה- מהי התשואה של בית ההשקעות בשנים האחרונות, חשוב לבדוק גם את גובה התשואות וגם את התנודתיות שלהן.
2.    יציבות- גודל בית ההשקעות והיקף הכנסים שהוא מנהל מצביעים על היציבות שלו.
3.    עמלות ושקיפות- בתי ההשקעות מרוויחים עלינו לא מעט כסף, חשוב להשוות עמלות ולדרוש שקיפות מלאה.
4.    איכות השירות-  חשוב לבדוק מי מנהל את  התיק עצמו ומהי איכות השירות שנקבל.
מאמרים אחרונים

קישורים
- מסחר בניירות ערך
- ניהול סיכונים


תנאי שימוש

מפת האתר
בתי השקעות בישראל - בוחרים בית לכסף