גיל הזהב


הגעתם לגיל שנקרא גיל הזהב או הגיל השלישי, אתם עדין לא מבינים מה בדיוק רוצים מכם, אך אתם מודעים לדברים המשתנים סביבכם, הראייה כבר לא טובה כמו פעם, גם השמיעה לא משהו, אתם יצאתם לפנסיה, יש הרבה זמן פנוי והדבר האחרון שבא לכם הוא לשבת בבית. אז תתחברו לרשת אינטרנט ותתחילו לבדוק. למצוא חוג מעניין ששנים חלמתם לעשות ולא היה לכם זמן, או  טיול לא שגרתי שעד היום לא העזתם. או חברה חדשה אם אתם לבד. או להיפגש עם חברים בבית קפה.

פורטלים


יותר ויותר אנשים מבוגרים לומדים להפעיל מחשב, לגלוש באתרי אינטרנט, לחפש אינפורמציה המעניינת אותם, ההוכחה לכך שניתן למצוא יותר ויותר פורטלים לגיל הזהב ולגיל השלישי, המרכזים תחת מטרייה אחת,  מידע ותוכן בנושאים המעניינים את הגיל השלישי, פעילות, פנאי, בריאות, תזונה, זוגיות, משפחה, דיור, סיעוד, וכמובן איכות חיים. הישיבה מול מחשב וחיפוש האינפורמציה הפכו חלק שיגרתי מחיי אנשים רבים בכלל, ובגיל הזהב בפרט. הרגלי הצריכה של הגיל השלישי שונה מהרגלי הצריכה של צעירים, פורטלים אלו בנויים בהתאמה מלאה לנושאים המעסיקים אתכם, לשאול שאלות, להשתתף בפורומים או לפתוח בלוג משלכם. 

מחפשים אתר בתחום? לשירותכם אינדקס גיל הזהב

דיור מוגן - בית אבות


בית אבות, דיור מוגן ובית חולים סעודי משמשים כיום כמקומות דיור לגיל השלישי, אך כל אחד מהמקומות הוא שונה במעט. דיור מוגן הוא אזור מגורים לאוכלוסיית גיל הזהב המעוניינים לנהל אורח חיים עצמאי,  ומעוניינים לחיות בסביבה בטוחה, עם שירותים המיועדים לרווחתם ולמעשה לנהל אורח חיים עצמאי. הדיור המוגן כולל יחידות דיור נפרדות ועצמאיות (לא חדר צפוף), בהן האנשים מנהלים אורח חיים עצמאי. כיום ניתן למצוא בתי דיור מוגן ברמה גבוהה מאוד עם מתקנים כגון חדר כושר, בריכה, ספריה, חוגים וכו'. לרוב דיור מוגן מתאים לאנשים עצמאיים שאינם זקוקים לסיוע סיעודי.

בית אבות מתאים לאוכלוסיית גיל הזהב, אך פעמים רבות הקשישים זקוקים  לעזרה רפואית. בית אבות תפקידו לספק דיור הולם, תזונה, ניקיון, תעסוקה, תרבות וכו'. לרוב בבתי אבות הדיירים מחולקים למחלקות לפי רמות התפקוד.

בתי חולים סיעודיים מיועד לקשישים שאינם יכולים לתפקד או הזקוקים לעזרה בחלק מפעולות היומיומיות, זקוקים לחיתולים למבוגרים, עזרה בהאכלה  או קשיש שמצב בריאותו ירוד. הטיפול בבית חולים סיעודי מאפשר לטפל בו בצורה הראויה עם הצרכים המתאימים לקשיש.

אתר בית הורים מאפשר איתור בית אבות במהירות ובקלות בהתאם לאזור בארץ ולסוג הטיפול הנדרש.

בריאות גיל הזהב

הבריאות חשובה בכל גיל, אך השמירה על הבריאות בקרב בני גיל הזהב מקבלת חשיבות יתרה, מאחר ועקב תהליך ההזדקנות מופיעות מחלות חדשות וקיימת רגישות מוגברת למחלות שלא הכרנו קודם, דמנציה, סכרת, אלצהיימר, אוסטיאופורוזיס, פרקינסון מחלות לב, בעיות שיווי משקל, לחץ דם ועוד. פעילות גופנית בגיל מבוגר שומרת על איכות החיים, ומונעת מחלות. כיום ניתן למצוא מידע רב על מחלות, דרכי טיפול ועזרה כגון סיעוד, תרופות ועוד. 

מוצרים לגיל הזהב


מוצרים לגיל הזהב מטרתם לשפר את איכות החיים, מקל הליכה מעוצב, חיתולים למבוגרים, קלפים עם ספרות גדולות, מקלדת למחשב זוהרת ועוד הרבה מוצרים המאפשרים לשמור על איכות החיים ולשמור על התחביבים שאליהם אתם רגילים. המוצרים נבנים עם מחשבה לצרכים של הגיל השלישי, כיצד לשפר את השימוש במוצר תוך כדי שמירה על הסטנדרטים הגבוהים, ואסתטיקה של המוצר. 

סיעוד

לעיתים אתם זקוקים לעזרה סיעודית, הפעולות שהייתם רגילים לעשות אותם בדקות, פתאום מקשות על החיים, לוקחות הרבה זמן ואף מתסכלות. כיום ניתן למצוא עזרה סיעודית לכמה שעות ביום או ליום מלא. חלק מהסיעוד יכול להיות ממומן דרך קופת חולים או  ביטוח לאומי. בדקו מהם הזכויות שלכם. איזה סוג עזרה מגיע לכם. 

עובדים זרים

עובדים זרים סיעודיים ניתנים לחולים  או נכים, הזקוקים לעזרה צמודה ואינם יכולים לטפל בעצמם. על מנת לקבל סיוע של עובד זר ביטוח לאומי הוא המחליט מי זכאי לכך. העובד הזר הוא למעשה העובד הסיעודי שעוזר למטופל במהלך כל היום, בכל הקשור לחיי היום ויום ורווחת המטופל, בישול, ניידות, טיפולים מיוחדים ליווי, רחצה, הלבשה ועוד. בגיל השלישי איכות החיים הופכת יותר חשובה מהרגיל הן בשל מוגבלות הקשיש לפעול לבד ותלותו בעובד המטפל בו.

החזקתו של עובד זר יקרה, גורמים כגון ביטוח לאומי, קופת חולים וחברות ביטוח משתתפים בעלות החזקת העובד. חברות הביטוח משתתפות בהתאם לסוג ביטוח שנחתם.

איכות החיים חשובה בכל גיל, על אחת כמה וכמה בגיל השלישי, חשוב לבדוק מהם הזכויות שלנו, איפה ניתן לקבל עזרה, וגם אם מחליטים לעבור לדיור מוגן או בית אבות, יש לבדוק מה מובטח לנו. כיום אתרי אינטרנט רבים עוסקים בנושאים של הגיל השלישי, ניתן לקבל אינפורמציה מלאה על כל נושא שבעולם, להתעדכן וללמוד.
זכויות ניצולי שואה יוצאי בולגריה

החוק הישראלי, אשר מיישם בתוכו תנאי זכאות לפיצויים שנקבעו בחוק גרמני, הוחל במשך שנים ארוכות באופן מוגבל. אולם, בשנת 2005 דן בית-המשפט העליון בעניינם של יהודים יוצאי בולגריה וקבע כי גירוש מאורגן של יהודים מבתיהם, כפי שנעשה ליהודי בולגריה, מצמיח אף הוא זכות לפיצוי חודשי. פסיקה זו אשר קבעה בחוק את זכויות ניצולי השואה יוצאי בולגריה היוותה ראשיתה של מהפיכה, אשר הובילה להכללתם של יהודים יוצאי ארצות נוספות במסגרת רשימת הזכאים לפיצויים.

בית אבות

ההתפתחות שחלה בתחומי המדע והרפואה בעשורים האחרונים הביאה לעלייה משמעותית בתוחלת החיים של האדם המערבי. כיום, אנשים רבים מגיעים לשנות השמונים והתשעים שלהם, ואפילו במצב בריאותי סביר.

אך עלייה זו בתוחלת החיים הביאה, למעשה, לירידה באיכות החיים של קשישים רבים, אשר הופכים בגילאים מתקדמים לסיעודיים ברמה זו או אחרת. חלקם מתקשים בביצוע פעולות שגרה יומיומיות (ולעיתים אף מטלות פשוטות), ונזקקים לעזרה, כלומר לשירותי סיעוד כלשהם.

דיור מוגן

דיור מוגן הוא פתרון מגורים חדש יחסית עבור גיל הזהב, שהולך והופך לפופולארי יותר בשנים האחרונות. דיור מוגן מספק לקשישים סביבה בטוחה המותאמת לצרכיהם, המאפשרת להם ניהול של אורח חיים עצמאי וחופש פעולה מלא לפי רצונם.

קלנועית

קלנועית מספקת צורך חשוב וחיוני עבור אנשים רבים, שלולא הקלנועיות היו נאלצים להתמך רבות על ידי בני משפחתם. קלנועית היא פתרון ניידות מושלם עבור אנשים המתקשים בהליכה או עבור נכי רגליים.

לחצני מצוקה

לחצני מצוקה מסייעים להציל חיים מידי יום. עבור אנשים רבים, לחצן מצוקה משמעו סיוע רפואי מהיר וחיוני בעת התרחשויות בריאותיות שונות. קיימים סוגים שונים של לחצני מצוקה וכן אפשרויות שונות למימון השירות - הכל אודות לחצני מצוקה במאמר הבא.

גיל הזהב - מוצרים, עזרים

מוצרים ועזרים מאפשרים שמירה על איכות חיים וביצוע פעולות יום-יומיות כגון הליכה - צפיה בטלוויזיה או קריאה, ביצוע פעולות בבית ושמירה על חיים עצמאיים.

חוק סיעוד - גמלת סיעוד עזרה סיעודית לקשישים

חוק סיעוד המעוגן בחוק הביטוח הלאומי מאפשר לכל אדם הזקוק לעזרה בטיפול סיעודי בבית להגיש בקשה לתביעה לגמלת סיעוד - גמלה המאפשרת לקבל טיפול סיעודי בבית ללא כל תשלום
מאמרים אחרונים

קישורים
- אפוטרופוס
- משכנתא הפוכה
- לחצני מצוקה
- אימון אישי
- משכנתא הפוכה
- קלנועית


תנאי שימוש

מוצרי ספיגה | ביטוח סיעודי | בחירת מזרון מתאים | מפת האתר
גיל הזהב - זה לא מה שהיה פעם - הכל על בריאות בגיל הזהב