גישור גירושין

גירושין הינם הליך ארוך ומייגע המלווה בלא מעט חששות ואי נעימויות המתלוות לתהליך כולו. הליך הגירושין כולל בתוכו דיונים בנושאים רגישים  בלי חשיבות עליונה להמשך חיי הזוג ובני המשפחה כולה, לכן יש צורך לנקוט במשנה זהירות ולנהל את כל התהליך באופן מקצועי וברגישות יתרה.

גישור גירושין הינו אחד הפתרונות המוצעים כיום לזוג אשר מבקש לקבל סיוע בהליך הגירושין ובכך הם  בעצם מנהלים את המערכה כולה בצורה מסודרת ומכובדת, שתהיה מקובלת על שני הצדדים ותפגע כמה שפחות במעורבים בה.

מהו גישור גירושין?

גישור גירושין הינו תהליך בו  מעורב צד שלישי מוסמך, אשר מקובל על שני הצדדים. ההתנהלות הינה מקצועית ומטרתה להרגיע את הרוחות ולצמצם את הפגיעה במעורבים בתהליך שהם ההורים והילדים. המגשר מציע פתרונות אלטרנטיבים לתהליך הגירושין המסורתי שלעיתים יכול להביא את המעורבים לידי ויכוחים ואי הסכמות על נושאים שונים.

לכן, חשיבות גישור גירושין בידי צד שלישי ניטרלי ,אשר רואה את תמנת המצב באופן כללי, ללא מעורבות רגשית, הינה חשובה לקבלת החלטות שקולות.

מטרת הליך גישור היא להעניק לזוגות ולמשפחות אשר מצויות בתהליך מעין זה, פתרון שונה ואף שפוי יותר לתהליך כולו.

נושאים לגישור גירושין

גישור גירושין יסייע לזוג לקבל החלטות גורליות בנושא חלוקת הרכוש המשותף בצורה רגוע ומכובדת, כמו כן בנושא בעל חשיבות עליונה והוא הילדים במידה ויש. המטרה היא לצמצם את הפגיעה בילדי הזוג ולכן החלטות כגון משמורת,מזונות ודאגה לצרכי הילדים תתקבל גם היא לאחר שנשקלו כל הפרמטרים לטובת הילדים.

גישור גירושין יסיע למשפחה גם לאחר שהסתיים רישמית הליך הגירושין בקבלת החלטות לגבי בעיות שעולות לאחר מכן, כמו הוצאות בלתי צפויות,ביקורים וכדומה.

תפקיד המגשר בתהליך

גישור גירושין מתנהל בידי מגשר מוסמך, אשר עבר הכשרה מתאימה לנושא ובעל ידע ונסיון בליווי משפחות וזוגות בתהליך. המגשר יהווה גורם מתווך ומגשר בין הצדדים,יסייע בקבלת ההחלטות החשובות ואף ייעץ בנושאים הקשורים לגירושין. יחד עם המגשר ידונו בנושאים כגון משמורת,מזונות ועוד נושאים רבים אשר עולים בתהליך מעין זה.

שימוש בגישור גירושין מהווה הסכמה לכך שהמגשר שהינו בעצם אדם שהיה זר לנו עד לפני זמן, מה ידון בפרטים הרגישים ובעלי החשיבות בתהליך כולו לכן, יש לקחת בחשבון כי המגשר נחשף לכלל הנושאים הרגישים שבהם נכלל תהליך הגירושין ולכן החשיבות של בעל מקצוע אמין ובעל הלך רוח הינם בעל משמעות.

קבילות ההסכמים בהליך גישור גירושין

שיטת גישור גירושין כוללת בתוכה לא מעט הסכמים אשר מבטיחים את עתיד הזוג והילדים להמשך חייהם ולכן יש צורך בהם. ההסכמים נחתמים בידי בני הזוג ומהווים הסכמה לכתוב בהם, לאחר מכן הם מוגשים לאישור בידי בית המשפט והופכים לקבילים משפטית ובעלי תוקף.

יש לציין כי הכנת הסכמים מעין אלו בתהליך גישור גירושין מקצרים משמעותית את הדיונים בבית המשפט על תנאי הגירושין בעתיד.

מדוע לבחור בגישור גירושין.

לשיטה מספר יתרונות ידועים והם:

  • שמירת כבוד המעורבים בתהליך הגירושין(הורים,ילדים ומשפחה קרובה).
  • צמצום הטינה בין בני הזוג ושמירה על כבוד הדדי לאורך התהליך.
  • עידוד של קשר תקין בין ההורים לילדים על ידי מתן פתרונות יצירתיים לכל נושא ביקורים,מזונות וכדומה.
  • ילדים מעורבים בתהליך חשים כי הינם חלק בלתי נפרד ומעורבים בתהליך באופן בוגר ומושכל ולא מקבלים את הגזירה ללא הכנה מוקדמת.
  • שנים של נסיון מוכיחות כי גישור גירושין חוסך בתהליך כולו זמן,כסף וכח נפשי.
     מאמרים אחרונים

קישורים
- אימון אישי


תנאי שימוש

מפת האתר
גישור גירושין