הלוואות לסטודנטים

אחת מן ההטבות הרבות הכלולות בתקופת הלימודים כסטודנט היא בתחום ההלוואות לסטודנטים, אותן מעניקים הבנקים וחברות הפיננסים לסטודנטים בתנאים טובים במיוחד, אולם באמת זהו סוג של השקעה לטווח ארוך.

הסטודנטים מאופיינים במחסור זמני במזומנים, סטודנט ממוצע משתכר כ- 2700 ₪ מחוסר זמן פנוי לעבודה, ומצד שני צריך להוציא בין 4 ל-6 אלף ₪ לחודש על לימודים, מגורים, מחיה וגם קצת בילויים. יחד עם זאת קיים צפי ממגזר הסטודנטים להשתלב במעמד סוציו אקונומי גבוה בחברה, לאחר סיום הלימודים וכניסה לשוק העבודה עם מקצוע נחשק ביד.

לכן הבנקים מעוניינים לעמוד לצד הסטודנטים בשעת דוחקם, לא מתוך אידאליזם טהור, אלא כדי שצעירים אלו יבחרו בהם כאשר יעמדו לרשותם אמצעים פיננסים טובים יותר אותם יכוונו להשקעות בבנקים.

במסגרת זו מציעים בנקים וחברות לניהול פיננסים הלוואות מותאמות במיוחד לסטודנטים ולאורח חייהם. ההלוואות בתנאים טובים, כמו 0% ריבית בתחילת חיי ההלוואה, עם אפשרות פירעון הקרן ללא קנס באמצע תקופת התשלומים ועוד הטבות רבות.

לא לפספס את ההזדמנות

הלוואה הינה כלי מינוף אישי שכדאי מאוד להיעזר בו כשהיא ניתנת באופנים מועדפים, לכן מומלץ לסטודנטים לנצל את ההזדמנויות להלוואות מיוחדות. סטודנטים רבים עומדים בקריטריונים לקבלת מלגות מגופים שונים למימון הלימודים, אולם אלו מוגבלות בדרך כלל ואינן מכסות את כל היקף ההוצאות, בנוסף הלוואה יכולה לאפשר לימודים במוסד יוקרתי יותר אשר יעניק הזדמנויות טובות יותר לעבודה בהמשך החיים.

מגוון מסלולי הלוואה מותאמים לסטודנטים

קיימים שלושה מסלולי הלוואות מקובלים עבור סטודנטים:

הלוואה לאורך שנת הלימודים

במסלול זה נפרסים החזרי ההלוואה על פני חודשי השנה, בין 10 ל-12 תשלומים, בכדי לא להכביד על הלימודים במשך אותה שנה. ההלוואה ניתנת לכל מטרה, בלי הגבלה.

הלוואה למימון שכר הלימודים

הלוואה בנקאית לחלוקה נוחה של תשלום על שכר הלימודים, או למטרות דומות ואחרות, במסלול זה מתאפשר לסטודנטים להתחיל בתשלום אחרי סיום לימודיהם. זוהי ההלוואה המצויה ביותר בקרב הסטודנטים כיום, ועל פי רוב המקור לה הוא מימון בנקאי.

הבנקים מעניקים הלוואות לסטודנטים בריבית נמוכה מאוד ופריסת החזרים בטווח של כל שנת הלימודים. את ההלוואות לשכר הלימודים נותנים הבנקים לסטודנטים בדרך כלל אחת לשנה. לימודים לתואר ראשון נמשכים בדרך כלל שלוש שנים, כך שלמימון כל הלימודים צריך ליטול הלוואה שלוש פעמים.

את ההלוואות האלו ניתן לקבל באופן של "גרייס", דהיינו שתשלומי ההלוואה יחלו רק לאחר סיום הלימודים. היתרון בכך הוא שתחילת התשלומים יכולה להיות מקבילה למציאת עבודה.
הגבלה למטרת לימודים מוגבלת בסכום ולכן הבנקים יציעו לעבור למסלול של 'הלוואה לכל מטרה', אולם יחד עם הסכום הגבוה מוחמרים תנאי ההלוואה ביחס להלוואת סטודנטים רגילה.

בנוסף קיימת אפשרות במסלולי הלוואה תומכי לימודים המשלבת גם הכנסה חודשית קבועה שנכנסת לחשבון הסטודנט מידי חודש, וזו ניתנת בריבית נמוכה יותר כיון שהסכום אינו ניטל מראש בבת אחת.

הלוואות מחברות פיננסים למימון הלימודים

חברות אלה מכינות מסלולי הלוואות המאפשרים להתחיל בהחזר ההלוואה לאחר כמה שנים יחד עם פריסה נוחה של התשלומים.

חלופה זו מאפשרת ליטול הלוואה אחת מראש עבור כל שנות הלימודים. בחברות אלו ניתן למצוא הלוואות בפריסה רחבה ביותר, אפילו על פני- 12 שנים שאף הן יחלו רק לאחר סיום הלימודים וקבלת התואר. אולם חשוב לדעת כי לתנאים הנוחים יש מחיר, התחלה מאוחרת של התשלום כמו גם פריסה רחבה במיוחד תתבטא בתשלום ריבית גבוהה יותר.
מאמרים אחרונים

קישורים
- השקעות
- טיפים להלוואה נכונה
- פסיכומטרי
- הלוואות למגזר הערבי


תנאי שימוש

מפת האתר