מעבר בין בנקים והעברת החשבון


למרות המחשבה הרווחת פתיחת חשבון הבנק הראשון שלנו הוא לא חתונה קתולית וכדי להעביר את החשבון לבנק אחר לא צריך ללכת לרבנות, במעבר בין בנקים ישנם מספר קשיים ובעיות, אולם במקרים רבים חשוב לבחון את האופציות השונות שעומדות בפנינו.

עבור אנשים רבים בישראל נתפס מעבר מבנק לבנק כמהלך פרוצדוראלי וביורוקראטי מורכב, שלעתים פשוט לא שווה את המאמץ, ההליך עשוי להיות בעייתי ומורכב בעיקר בכל הנוגע לחסכונות שונים שיש לנו ולסגירת חובות, אולם למעשה כדי להעביר את החשבון העובר ושב לא צריך להתאמץ יותר מידי.

משימה חשובה לא פחות היא להחליט האם באמת כדי לנו לעבור? ואם כן אז לאן?

שיקולים להעברת חשבון בנק

הסיבות למעבר בנק עשויות להיות רבות ומגוונת, העמלות שאנו משלמים בבנק שלנו עשויות להיות גבוהות מאשר בבנק אחר.
סיבה נוספת עשויה להיות תנאים טובים יותר להלוואה או מסגרת אשראי נוחה יותר.

בכל אחד מהמקרים עלינו לזהות את היתרונות בבנק המתחרה ולהחליט מה עדיף עבורנו. לכל לקוח צרכים אחרים מהבנק, אחד עשוי להעדיף הלוואות קצרות מועד בתנאים נוחים, אחר עשוי להעדיף עמלות נמוכות, לכן יש לבחון לעומק את האפשרויות שמציע כל בנק.

עמלות גבוהות עשויות לשבור לקוחות רבים, אם זאת יש לזכור כי התמקחות עם פקידי הבנק שלנו עשויה להוריד את גובה העמלות ואף לבטל את חלקן.
המצב הנוכחי במשק מאפשר לנו לדעת את גובה העמלות שלוקח מאיתנו הבנק עבור כל שירות ולהשוות זאת אם בנקים אחרים.

בנוסף לכך יש לנסות ולבחון אפשרויות לקבלת הנחות גם בבנק החדש אליו אנו עוברים.

הלוואה בתנאים אטרקטיביים עשויה להיות גורם נוסף שיגרום לנו לעזוב את הבנק לטובת אחר.
בנקים שונים מציעים חבילות שונות בתנאים שונים. בנוסף בבנקים מקצועיים כגון בנק אגוד (לעובדי מדינה) ובנק אוצר החייל (לאנשי צבא), עמלים על גיוון בהצעות המשכנתא ותנאי ההלוואות השונות.

צעד משמעותי כגון לקיחת משכנתא נכונה ומשתלמת יותר עשוי בהחלט להיות סיבה שבעקבותיה נחליט לבצע העברת חשבון בנק.

נוחות ויעילות בשירות הבנק ובתנאים שהוא מציע לנו הם מדד נוסף למעבר. שינוי לרעה באופי השירות, או הרעת תנאי החשבון עשויים להיות סיבה טובה לבחון מה מציעים לנו הבנקים האחרים.

כל הבנקים בישראל - freeindex

סוגרים חובות ועוברים

עלות סגירת או העברת חשבון בנק היא 40 ש"ח בלבד, בנוסף לכך אנו עשויים לשלם עבור ביטול כרטיס האשראי שלנו, אולם לא מדובר בסכומי כסף משמעותיים שימנעו מאיתנו לעשות את הצעד.

אחד השיקולים שעשויים לעכב ולהקשות על העברת חשבון בנק הוא חובות קיימים לבנק או לחברת האשראי.
יש כמובן להפריד בין מינוס בחשבון העובר ושב לבין הלוואה או משכנתא. לכן טרם העברת החשבון יש לסגור את כל המינוסים בעובר ושב, וחובות לטווח קצר, עד שלא נעשה זאת לא נוכל להעביר את חשבון הבנק.

העברת חסכונות ופיקדונות שונים עשויה אף היא להיות בעייתית, לכן במידה ומדובר בפיקדונות לטווח קצר מומלץ לחכות עד תסתיים תקופת החיסכון. במידה ומדובר בחסכונות גדולים יותר יש לנסות ולהגיע לסדר עם הבנק החדש לצורך העברתם לתכנית חיסכון דומה.
כמעט כל הבנקים יבטיחו לנו העברה קלה של חשבון הבנק ויש לנצל את הרצון שלהם לסייע לנו ולבקש מהם לדאוג לבירוקרטיה שכרוכה בדבר.

 
מאמרים אחרונים

קישורים
- משכנתא הפוכה
- ניהול סיכונים
- שיקים חוזרים
- המרת מט"ח


תנאי שימוש

מפת האתר
העברת חשבון בנק - כל המידע על מעבר בין בנקים בישראל