לפני לידה? חודשי הריון מתקדמים?

הריון ולידה הם ללא ספק מהחוויות הנפלאות ביותר בחייה של אישה. שלבי ההריון השונים כמו גם הלידה המתקרבת והבאה גורמים להתרגשות רבה, לשמחה גדולה ולאושר אינסופי לאשה ולבן זוגה.

עם זאת, לצד ההתרגשות הגדולה מלווה ההריון בתהליכים שונים, גופניים ונפשיים כאחד, המלווים בלא מעט חששות שונות.

מטבע הדברים, גורם ההיריון לשינויים הורמונאליים שונים, לעלייה בלתי נמנעת במשקל, לשינויים קיצוניים במצב הרוח ולתופעות לוואי שונות, כדוגמת הבחילות בתחילת ההיריון והעייפות הכרונית בהמשכו.

למידע נוסף בקרו באתר: אינדקס הריון

נוסף לכך, רבות מהנשים, בייחוד במהלך היריון הראשון, חוששות, לצד הדאגה לשלומו של העובר, גם מתהליכי השמנה ומאובדן מראהו הנשי של הגוף לאחר ההיריון.

בייחוד בתקופת ההיריון חשוב מאוד לשמור על תפריט מאוזן ובריא, על פעילות גופנית מתונה ומבוקרת ועל מעקב מתמיד אחר התפתחות ההיריון:

בשל היעדר ניסיון קודם חשוב לקרוא חומר בנושא ולהתייעץ עם אנשים קרובים ואנשי מקצוע בנושאים שונים. היום ישנם ספרים רבים ומקפים בנושאי היריון וגם ברשת האינטרנט ניתן למצוא מאמרים רבים בתחומים שונים הקשורים להיריון, פורומים פעילים ומידע רב אחר.

הריון - ידע זה ביטחון


קריאה של חומר בנושא מסייעת מאוד להבנת התהליכים השונים וממילא מפחיתה את תחושת חוסר הוודאות ואת החששות הרבים המתלווים לא אחת להיריון וללידה הצפויה.

חשוב מאוד להמשיך בפעילות גופנית מבוקרת בזמן ההיריון ולחזור אליה זמן קצר לאחר הלידה. פעילות גופנית מתונה וסדירה מסייעת לחיזוק שרירי הבטן, שרירי האגן ושרירי הגפיים התחתונות. חיזוק שרירי הגוף התחתונים כמו גם העליונים מקל מאוד על תהליך הלידה ותורם גם לחזרה יעילה למשקל ולמבנה הגוף הקודם זמן קצר לאחר הלידה.

חשוב ביותר להקפיד על תזונה נכונה ועשירה בסיבים ובויטמינים טבעיים. יש לצרוך כמה שפחות שומן רווי ולהימנע כמה שיותר מאכילה של מוצרי חלב שומניים או בשר שמן.

עם זאת, חשוב ביותר לשמור על תפריט עשיר ומאוזן ולהקפיד לאכול את כמות הפחמימות, החלבונים והשומנים להם זקוק הגוף. אסור לנסות לשמור על דיאטה בזמן ההיריון, שכן היא עלולה להסתיים בנזקים בריאותיים לאם ואפילו לתינוקה.

חשוב ביותר לעקוב אחר התפתחות ההיריון ולהקפיד על ביצוע הבדיקות הנחוצות. היום ניתן באמצעות מחשבון היריון הזמין באתרי אינטרנט שונים לחשב את שבוע ההיריון המדויק, לעקוב אחר התפתחות העובר ולהיערך לקראת הבדיקות המתאימות.

נוסף לכך, חשוב ביותר להיות במעקב רפואי מתאים אצל הרופא המטפל, להתייעץ איתו לגבי הבדיקות המומלצות ולשאול שאלות מטרידות.

אמנם ההיריון על שלביו השונים והלידה הם תהליך טבעי ונפלא אך יש להיערך אליהם בצורה נכונה ולהקפיד לשמור על אורח חיים בריא ונכון, על עלייה מבוקרת במשקל, על מעקב רפואי קבוע ועל שאר נושאים חשובים שיבטיחו את שלומם ואת בריאותם של היולדת ושל העובר שברחמה, יקלו על שלבי הלידה השונים ואף יבטיחו חזרה מתונה לשגרה ולחיים מאושרים ובריאים גם לאחר הלידה.
מאמרים אחרונים

קישורים
- משכנתא הפוכה
- קופות חולים
- ניהול תיק השקעות


תנאי שימוש

| חוק סיעוד | מפת האתר
הריון ולידה