השכרת רכב בחו"ל

ישנם שיקולים שונים הקשורים בחופשה המתוכננת בחו"ל. אחד מהשיקולים החשובים הוא נושא התחבורה. אפשר להגיע ממקום למקום בתחבורה ציבורית או במוניות. אך, תחבורה ציבורית זה לא תמיד כל כך נחמד, במיוחד אם מדובר בחופשה בה רוצים את תחושת החופש שבה ולא להיות תקועים על אוטובוס עם עוד עשרות אנשים. האפשרות של המוניות אומנם נחמדה אך די יקרה. כך מגיעים לאפשרות השלישית של השכרת רכב.

יתרונות השכרת רכב

היתרון הראשון הוא נושא התקציב, בדרך כלל יצא משתלם יותר להשכיר רכב מאשר תשלום על מוניות וכדומה. יתרון נוסף הוא נושא הנוחות, הרבה יותר נוח לא להיות תלויים בגורמים חיצוניים ושיהיה את הרכב לנסיעה ממקום למקום, כך אפשר לקבוע את הזמנים הנוחים לנו, לעצור היכן שרוצים. אפשר גם לעשות נסיעות ליליות, זמנים שיש בדרך כלל פחות תחבורה ציבורית.

יתרון גדול בהשכרת רכב בחו"ל הוא במקומות בהם אין תחבורה ציבורית כלל. עם רכב אפשר להגיע לכל מקום ולכל חור נידח, מקומות פחות מתויירים וכדומה.

חסרונות השכרת רכב בחו"ל

ישנם מקומות שדווקא התנועה עם רכב לא ממש מומלצת ועדיף לנסוע בתחבורה ציבורית. בדרך כלל מדובר בערים הגדולות, שם יש הרבה פקקים ותנועה כבדה בכבישים, דבר שעלול לעלות בזמן יקר. בנוסף לכך, כאשר מדובר בערים הגדולות יהיה גם קשה יותר לנווט בתוך העיר. בערים אפשר  להתבלבל ברחובות ובאופן כללי עלולה להיות בעיה של התמצאות, גם עקב השפה, שילוט לא ברור או אזור בעיר שמסובך. בנוסף, בערים תמיד יש בעיה של חניה, אף זה לוקח זמן וכסף. ברוב המקומות בעולם יש בערים תחבורה ציבורית טובה אשר אתה ניתן להגיע לכל מקום בעיר בזמן קצר ובנוחות.

השכרת רכב בחו"ל – טיפים

להלן מספר טיפים להשכרת רכב בחו"ל:

טיפ ראשון: הזמנת הרכב עוד מהארץ

כדאי להזמין את הרכב עוד מהארץ, טרם הנסיעה. ישנן בארץ חברות רבות של השכרת רכב שניתן באמצעותם להשכיר רכב בחו"ל. ההשכרה מהארץ תמנע בזבוז זמן ואנרגיה. בחו"ל לא ממש מכירים, מתקשים עם השפה ויש את סינדרום התיירים, מחירים גבוהים לפתע, חוסר הבנות ועוד ועוד. כשמזמינים מהארץ מונעים את כל אלו, יכולים להיות בטוחים בכל הפרטים של ההשכרה.

טיפ שני: פרטי ההזמנה

חשוב לוודא שיש בידכם את כל פרטי ההזמנה ושובר של ההזמנה לא רק בעברית אלא גם באנגלית, או בשפת המקום אליו נוסעים. כמו כן, יש לוודא שיש טלפון למצבי חירום של החברה או הסוכן מה הזמנתם את הרכב. כדאי מאוד להזמין דרך האינטרנט, כיון שזה חוסך כמה מאות שקלים.

טיפ שלישי: גודל הרכב

סוג הרכב שמזמינים משתנה לפי כמות האנשים. יש לשים לב שלוקחים בחשבון גם תיקים ומזוודות ומקומות נוספים לילדים או למושב לילד. באופן כללי, רצוי להזמין רכב בינוני ומעלה. כיון שמבלים זמן רב ברכב, רצוי שיהיה נוח ומרווח. בנוסף, רכבים גדולים הם בדרך כלל גם יותר חזקים מרכבים קטנים והם יסחבו יותר בעליות, יהיו בטיחותיים יותר ויותר נוחים לנהיגה.

טיפ רביעי: איסוף הרכב

הכי נוח לאסוף את הרכב משדה התעופה, אך חשוב לדעת כי זה עולה יותר כסף, כיון שיש תוספת מיוחדת על כך. במידה ומחליטים על איסוף הרכב בעיר, אזי אפשר לאסוף את הרכב מאחת מתחנות ההשכרה בעיר. רצוי לבחור תחנה נגישה לתחבורה ציבורית, כך יהיה קל להגיע אליה. רצוי גם לבחור תחנה שיהיה קל לנווט ממנה אל מחוצה לעיר.


מאמרים אחרונים

קישורים
- חתונה בחו"ל
- ניקיון משרדים
- תדיראן
- ייעוץ משפטי בחינם


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה 2011