השכרת רכב


הכדאיות של השכרת רכב

השכרת רכב מתבקשת לכל מי שאין באמתחתו מכונית, או שהמכונית שבאמתחתו אינה תואמת בתכונותיה את הנסיעה המיועדת למטרות שונות.

בכל השכרת רכב ניתן למצוא יתרונות רבים העולים לרוב על החסרונות, שכן אין שירות טוב יותר מאשר שירות שאתה חייב לשם שימוש עצמי, שאין ביכולתך להחליפו בשום דרך אחרת.

השכרת רכב נדרשת במקרים רבים שאין אפשרות אחרת שעשויה להחליף את השירות, ולכן המוצר שמושכר, ראה ערך, המכונית, יכול להילקח בכל מועד מנקודה מסוימת, ולחזור אל נקודה אחרת, כשהשימוש שנעשה שבו הוא יעיל ומדויק לצרכי הלקוח.

חסרונות של השכרת רכב

מלבד היתרונות ניתן למצוא מיעוט חסרונות בהשכרת רכב, לעומת השאלתו מחבר, שכן או משפחה, או שימוש בתחבורה ציבורית. חסרונות השכרת רכב כוללים בעיקר שימוש על תנאי, שיכול להביא למחיר גבוה מהרצוי, שכן תנאי השמירה על הרכבים בחברות של השכרת רכב הינם גבוהים, וכל סטייה מתנאים אלו, עשויה להביא לקנס או מחיר עלות גבוה יותר, דוגמת השימוש בהסעת ילדים והסכנות הכרוכות בכך, הסעת בעלי חיים והאיסורים הכרוכים בכך ועוד.

רכב ביכולתו להתקלקל, ויש לו בלאי טבעי, ואין בכך פסול, כל עוד הוא אינו מושכר מחברת השכרת רכב, ולכן מוטב למצוא את הדרך הטובה ביותר לשמור על הרכב המושכר, מבלי לערבו בדרכים שונות של הרס ויכולת להתקלקל.

בלאי טבעי של רכב, שעשוי להתבשל ולהבכיר בדיוק בתקופת ההשכרה של הרכב על ידי לקוח מסוים, עלולה להביא לקנס או מחיר עלות גבוה יותר, שאין הלקוח אחראי באופן ישיר עליו, אך עשוי לשאת בנטל ההוצאות לתיקונו, בשל הנסיבות ומכורח הספק.

יתרונות השכרת רכב

יתרונות השכרת רכב הינן רבות, ויש בהן יתרונות לוואי נוספים, שכן הם מהווים שירות יעיל ונוח לכל אחד שדורש שימוש חד פעמי לטווח קצר, ואין לו צורך ברכישת רכב, שזהו מוצר יקר ערך ביותר.

היתרונות של השכרת רכב כוללים בתוכם את היכולת להשכיר רכב למי שאין באפשרותו לקנות אחד. ישנן היום אפשרויות קניית רכב מחברת ליסינג, אך עדיין, יש בכל התחייבות לסכום כסף גדול, שלעיתים אין לאנשים.

היום, השימוש ברכב בערי המרכז הוא מועט וכמעט ואין בו צורך. התחבורה הציבורית זולה ונוחה, ומגיעה לכל המקומות, גם הרחוקים ביותר שבהם, והתנועה והחנייה ברכב פרטי היא קשה, ואחזקת הרכב כוללת גם עלות נוספת של ביטוח נגד גניבות ותיקונים שונים, עלותם של תיקונים שונים בכל טווח קילומטרים מסוים, וכן אחזקה שגרתית למניעת בלאי.

כל החסרונות האלו של אחזקת רכב הם יתרונותיה של השכרת רכב בשעת הצורך, למשל בזמני נסיעות וחופשות שונות, נסיעה לאירועים שונים או שדרוג של תנאי רכב לתנאים שיתאימו לצרכים ייחודיים, כמו רכב משפחתי לחופשה משפחתית, כשהרכב הרגיל הינו קטן מדי, רכב להובלות שונות, כשיש צורך להעביר ציוד ממקום למקום, והאוטו הרגיל הינו רכב משפחתי שגרתי, וכדומה לכך.

שימוש חד פעמי ברכב

שימוש ברכב של השכרת רכב הינו יעיל ונוח, ויכול להיות אף נוח יותר, כשהצורך הוא נסיעה למקום מסוים, והחלפה של רכב אחר, או שאין כלל צורך לחזור ממנו אל נקודת היציאה. בדרך זו ניתן לראות שמעבר כלי רכב הוא נוח ויעיל, וניתן אף לשכור רכב לנסיעה בודדת, או לנסיעה לכיוון אחד בלבד.

שימוש רב פעמי ברכב עשוי להיות בחופשות או טיולים משפחתיים, והשימוש עשוי להיות מנקודת היציאה וחזרה אליה, מבלי הצורך להשאירו בנקודה באמצע  הדרך. עם זאת, השימוש בו יעיל ונוח.
מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח
- ביטוח רכב
- ליסינג פרטי


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה של אתרי כלכלה נבחרים ברשת האינטרנט - YoungKnesset.org.il