בניית תיק השקעות - השקעה חכמה לעתיד


העולם הפיננסי תופס כיום חלק נכבד מחיינו ומהכלכלה המודרנית.

התרחבות שוקי ההון ברחבי העולם ופתיחת המחסומים הפיננסים והמסחריים בין מדינות העולם הביאו לכך שהכסף שלנו לא תלוי רק במשכרות שנכנסת כל חודש לחשבון הבנק שלנו.

כיום ניהול תיק השקעות רווחי ומאוזן עשוי להיות המשתנה שעלייתו תבטיח את עתידנו הכלכלי וירידתו תביא למפלה.
לכן יש לעשות סקירה מחושבת ומפוקחת יותר של אפשרויות השקעה שונות, שעומדות לרשותנו בין אם מדובן על יצירת תזרים מהון העומד לרשותנו או השקעת כספי חיסכון.

השקעה בבורסה - אתה קובע את גודל הסיכון

תחת ההגדרה הרחבה של מסחר בניירות ערך, מתקבצות אפשרויות השקעה רבות ומגוונת.
החל מהשקעות סולידיות במקמי"ם (מק"ם- מלווה קצר מועד) דרך רכישת אגרות חוב ועד להשקעה במניות, אופציות ומשחקים פיננסיים נוספים.

בהשקעות כמו בהשקעות, גודל הקופון שנגזור מההשקעה תלוי בגודל הסיכון שניקח על עצמנו.
מובן שמחקר מעמקי והיכרות עם תחום ההשקעה עשוי למזער את הסיכוי להפסד, אך בכל ניסיון לייצר תשואות בטווח קצר נעוץ תמיד בסיכון גבוה יחסית.

אופציות ההשקעה הסולידיות יותר, עשויות להבטיח לנו בזמנים כתיקונם, תשואה שנתית של אחוזים בודדים. אולם כיום לאחר המשבר הכלכלי גם זה לא רווח בטוח. 

קופות הגמל ופיקדונות בבנק - לישון בשקט בלילה

לאחר המשבר האחרון התחוור לכלל האוכלוסייה במדינות המערב, כולל ישראל, שלא באמת ניתן להתנתק ממגמות כלכליות עולמיות, גם אם נדמה לנו שאנחנו באמת הולכים על בטוח.
אולם למרות זאת השקעות בפיקדונות הבנקים אשר מספקים לנו לרוב תשואה של אחוזים בודדים ודורשים מאיתנו לעיתים הפקדה למספר שנים, נחשבים לבטוחים מאוד.

גם קרנות הפנסיה השונות, שאמנם משקיעות בבורסה (וסבלו מירידות חדות במהלך המשבר) הן לרוב אפיק בטוח. 

שוק הנדל"ן - הולכים על בטוח?

עד למשבר הכלכלי האחרון, נחשב שוק הנדל"ן ליציב יחסית.
אולם עם פרוץ המשבר נפל ערכם של נכסי נדל"ן רבים ברחבי העולם, דבר שגרם להפסדים רבים, אך מנגד סיפק הזדמנויות חד פעמיות למשקיעים חדים, שזיהו את הירידה הדרסטית במחירים על מנת לרכוש נכסים במחיר נמוך מערכם האמיתי.

בניגוד לשוק הנדל"ן בארה"ב, דווקא השוק הישראלי הקטן כמעט ולא איבד מערכו. להפך, השקעה בנכסי נדל"ן בישראל הופכת לאופנתית ופופולארית יותר ככל  שהזמן עובר.

השיקוליים המרכזיים ברכישת נכס והשלכותיהם

  • שמירה על ערכו של הכסף  או הגדלתו:
    ברוב המקרים נרצה לרכוש נכס שערכו לא קופא על השמרים, אלא עולה במהלך השנים. בריכוזי האוכלוסין הגדולים בארץ, עלו במהלך השנים ערכם של נכסים בעשרות ואף מאות אחוזים. כך השקעה בטוחה וחכמה עשויה להניב תשואה מרשימה ולהעניק ביטחון כלכלי.
     
  • רכישת נדל"ן  מניב:
    אופציה פופולארית נוספת היא רכישת נכסים והשכרתם לצורך גזירת רווח חודשי שאמור לכסות את ההשקעה ולהניב רווחים בתור מספר שנים. בעת קניית דירה לצורך השכרה יש לבדוק עניינים טכניים וכלכליים כאחד. יש לזכור כי בתור בעלי הדירה אנחנו אלה שצריכים לשמור עליה ולתחזק אותה, דבר הדורש מאמץ. בנוסף עלינו לבחון את שכר הדירה הממוצע לעומת עלות הדירה ולחשב את מספר השנים עד לקבלת רווח.
    בנוסף לכך קיימת אופציה של קניית דירה לצורך השבחה ומכירתה במחרים גבוהים יותר.

יש לציין כי ישנם אפיקי ותת אפיקי השקעות  רבים נוספים, השקעה במט"ח, מסחר בסחורות או אופציות, עשויות להתאים למשקיעים מסוימים.


חברת השקעות

חברות השקעות הם גופים פיננסיים גדולים המשפיעים בצורה ניכרת על הכלכלה העולמית בכלל וכלכלת ישראל בפרט. חברת השקעות עוסקת באיתור אפיקי השקעה בעלי פוטנציאל לתשואה גבוהה ובהשקעה בתחומים אלו - כל המידע על חברות השקעות והשפעתן על הכלכלה העולמית.

בתי השקעות

בתי השקעות הם גופים המסייעים לנו לנהל את תיק ההשקעות שלנו בצורה מקצועית ועם נסיון מוכח בתחום. אולם, נסיון וידע עולים לנו לא מעט כסף - אז למי מתאים פתיחת תיק בבית השקעות? כל המידע על בתי השקעות בארץ.

ניהול תיק השקעות

ניהול תיק השקעות בצורה יעילה ומחושבת יכול להוות את ההבדל בין רווחים נאים להפסדים עצומים. בשוק ההשקעות קיימות אפשרויות רבות ומגוונת כאשר מדובר בניהול תיק השקעות, בתי השקעות רבים ישמחו לקבל את כספכם ותמורת תשלומים ועמלות שונים ינהלו את כספכם, מצד שני אולי תעדיפו לנהל את תיק ההשקעות שלכם במו ידיכם?
מאמרים אחרונים

קישורים
- מסחר במטבעות- פורקס


תנאי שימוש

מפת האתר
השקעות - בניית תיק השקעות - השקעה חכמה בעתיד