אתרים נבחרים בנושא השקעות ואיסוף מידע עסקי

איך אפשר להשקיע נכון, בסיכון מינימאלי ולהרוויח בגדול?

רבים שומעים את המילה השקעות ונתקפים חרדה, כי בסופו של יום מדובר בסיכון מסוים שיאבדו את כספם, אך גם סיכוי להגדיל את הונם ולצבור רווחים רבים. איסוף מידע עסקי, כבסיס לאסטרטגיית השקעות, הוא המפתח למזעור הסיכון והגדלת הסיכוי להרוויח ובגדול. רשת האינטרנט הנה מקור אינפורמציה חסר תחליף בכל הנוגע לנושא השקעות כספיות, בכל תחום שתבחר. מומלץ להיעזר במשרד רואי חשבון על מנת לתכנן נכונה את דרך ההשקעה והשלכות המס.

מהן השקעות ומדוע איסוף מידע עסקי חשוב?

כאמור, כל השקעה שאמורה להניב רווחים, כרוכה בסיכון מסוים. גודל הסיכון תלוי באפיק ההשקעה שתבחרו ולרוב ככל שיגדל הסיכון להפסיד, כך יגדל גם הפוטנציאל להרוויח. מלבד בחירת אפיק ההשקעה המתאים, ניתן לצמצם את היקף הסיכון באמצעות איסוף חכם של מידע עסקי, בטרם ביצוע ההשקעה.

איסוף מידע עסקי יסייע לכם לקבל תמונה מלאה ומדויקת יותר של הענף והתחום בו אתם משקיעים, תוכלו לקבל מידע על מצבן של חברות שונות הפועלות בענף ואף תוכניותיהן העסקיות לעתיד. מידע עסקי יכול לאפשר לכם לבצע ניתוח חכם ומושכל של אפשרויות ההשקעה באפיק בו בחרתם.

מידע עסקי באפיקי השקעות שונים

קיימים אפיקי השקעות רבים ובחלקם, כאמור, רכיב הסיכון כה קטן שאין צורך באיסוף מידע עסקי ולא נדרש מכם כמעט דבר בכל הנוגע לניהול ההשקעה. כך לדוגמא, כאשר מדובר בפיקדונות להם מוצמדת ריבית קבועה, מק"מ, קופות גמל וקרנות השתלמות שונות.

אולם, בכדי לבצע השקעות שיתגמלו אתכם בתשואות נכבדות יותר, לרוב תיאלצו להשקיע את כספכם באפיקים המתאפיינים בסיכון גבוה יותר ואז תהיה משמעות רבה לאיסוף מידע עסקי. כך לדוגמא באפיקי השקעות כמו ניירות ערך, מניות, אופציות והשקעות עם סיכון גבוה שמבצעות קרנות גידור שונות.

מידע עסקי וניהול תיק השקעות בחו"ל

משקיעים מנוסים ואנשי מקצוע בתחום שוק ההון יעידו כי השוק הישראלי יחסית קטן וטבעו להיות רגיש לסיכונים פוליטיים וכלכליים, בהתאם, רכיב הסיכון בו מאוד גבוה. לניהול תיק השקעות בחו"ל עשויים להיות יתרונות רבים מבחינה זו, אך לא רק.

יתרונות נוספים הם שמחזורי המסחר בחו"ל גדולים בהרבה מאלו שבארץ ולכן גם נזילות המניות ושוקי האג"ח גדולה יותר, כמו כן, בחו"ל ניתן לרכוש מניות של חברות ענק, בינלאומיות, שמצבן יציב בהרבה ממצבה של חברה קטנה יותר והרווח שיניבו השקעות אלו כמעט מובטח.

כמעט בכל מקרה של השקעות בעלות סיכון, כדאי לאסוף מידע עסקי - יעוץ עסקי מקדים על מצב החברה, על הענף בו היא פועלת, על החסמים בענף, על האסטרטגיה העסקית שלה, מהלכים בהם היא עתידה לנקוט וכן מידע על מתחרים.

בחירת מנהל תיק השקעות

אם החלטתם להפקיד את כספכם בידיו של בית השקעות או בנק, חשוב לבחור באדם ובגוף מקצועי שינהל את תיק ההשקעות שלכם. בררו מה הניסיון והוותק של מנהל התיק שלכם, רצוי שהוא יהיה רב.

בדקו מה מידת הצלחתו של בית השקעות זה או אחר ולפני שהתרשמתם, וודאו כי הצוות המקצועי לזכותו נזקפות הצלחות העבר עדיין שם לנהל את התיק שלכם באותה מיומנות.
מאמרים אחרונים

קישורים
- יעוץ עסקי
- אימון עסקי
- אימון אישי
- ביטוח בריאות
- תמ"א 38


תנאי שימוש

אינדקס אתרים | ביטוח סיעודי | חיתולים למבוגרים | תמ"א 38 | המרת מטבעות | מפת האתר
כנסת צעירה של אתרים נבחרים ברשת האינטרנט בנושא השקעות, איסוף מידע עסקי, קופות גמל, בורסה, ניירות ערך, מניות, אופציות, מודיעין עסקי, תחרות, רווחים, מיזעור נזקים, דרגות סיכון וכל מושג אחר בנושא השקעות.