זר מתוק

כאשר מדברים על זרים, בעיקר בהקשר של מתנות ותשומת לב רומנטית, בדרך כלל חושבים על... זר פרחים.

בשנת 2003 הגיע לארץ רעיון חדשני ומקורי. זר שהוא גם יפה, גם מרשים וגם... טעים. זר מתוק הוא למעשה זר שעשוי ממתקים שונים כגון סוכריות, שוקולד וכד'. ממתקים עטופים בניירות צלופן, פרגמנט ואלומיניום צבעוני, בעיצוב מתאים ומוקפד עשויים להראות כמו פרחים! ולכן ניתן לשזור מהם זרים מקוריים ומרשימים, שיכולים להוות מתנה מקורית וטעימה לכל אירוע כמעט.

הרעיון שעומד מאחורי יצירת הזרים המתוקים הוא שבניגוד לפרחים שמפעילים רק את העיניים (ולעיתים גם את האף), הזרים המתוקים מפעילים את כל החושים. הם יפים כמו זרי הפרחים, אין כמעט מי שלא משתכר מריח של שוקולד משובח, ושלא כמו הפרחים שנובלים לאחר זמן קצר, את הזר המתוק אפשר לאכול!

מה חשוב בזר מתוק?

כשבוחרים זר פרחים, נוטים הקונים לשים לסוג הפרחים המשולבים בזר, לשילוב הצבעים, לשזירה ולטריות הפרחים- כדי שהזר יחזיק מעמד ביופיו למשך זמן ארוך ככל האפשר. גם בזר מתוק  יש להקפיד על בחירה נבונה באופן דומה.

סוג הממתקים

כדי להרוויח את יתרונותיו המתוקים של הזר המתוק, כדאי לשים לב לסוג הממתקים המשולבים בו. בזר מתוק ניתן לשלב סוכריות רכות וקשות, שוקולדים שונים ועוד. כדאי לבחור זר שמשלב ממתקים אהובים על הנמען. בנוסף, זרים שונים נבדלים באיכות הממתקים המשולבים בהם, וכדאי לשאול ולשים לב ליצרן הממתקים ולאיכות החומרים.

עיצוב

כמו בפרחים, קיימים אין סוף עיצובים שונים לזרים המתוקים, ולאחר שנבחרו סוגי הממתקים הרצויים כדאי להתרשם ממגוון העיצובים הקיימים, ולהתאימם גם לנמען ולסוג האירוע. כדאי לדעת, שכאשר מתייחסים לצבעים המשולבים בזר, פעמים רבות קיימת גמישות רבה בנושא זה.

בניגוד לפרחים אשר הטבע קובע את צבעם, ובדרך כלל לא ניתן להחליט על "זר חבצלות בצבע כחול", צבעי העטיפה של הממתקים דווקא יכולים להשתנות! וכן ניתן לשזור זרים בצבעים שונים מאותם חומרי גלם.

טריות

אין דבר מתסכל יותר מאשר לקטוף "פרח שוקולד" מהזר המרשים שקיבלת, ולגלות שהשוקולד אכול תולעים, או סתם לא טרי. יצרני הזרים המתוקים חייבים להקפיד על טריות המוצרים, ולהדגיש כי בדומה לזר פרחים, גם לזרים המתוקים יש תאריך תפוגה.

סוגי זרים

בארץ קיימות אינספור חנויות, רשתות וחנויות בוטיק אשר מייצרות זרים מתוקים בכמויות גדולות או לפי הזמנות אישיות. כמעט כולן מציעות מגוון רחב של עיצובים ורעיונות המותאמים לאירועים שונים. העיצוב הנפוץ ביותר הוא זר מתוק דמוי זר פרחים. הזרים הסטנדרטיים מתאימים כמעט לכל אירוע- יום הולדת, יום נישואין, חג האהבה או סתם מתן תשומת לב נעימה.

אפשרות נוספת היא שזירת זר בתוך אגרטל, כלי הגשה, אדנית, כד או כל רעיון אחר, כך שחלק מהמתנה נשאר גם אחרי שאוכלים את כל הזר. החברות השונות מציעות רעיונות מגוונים גם לשזירת מתנות נוספות בתוך הזר כמו בקבוקי יין, תכשיטים ופירטי לבוש (למשל, בגד לתינוק בזר שניתן לכבוד לידה).

הזרים המתוקים יכולים לשמש גם לדקורציה- כמו זרי הפרחים הקלאסיים. חברות שונות מעניקות שירותי עיצוב, עיצוב שולחנות ואפילו שזירת זרי כלה, והכל ממתקים.

מחירים

מחירי הזרים המתוקים תלויים בגודלם, באיכות ובסוג הממתקים בהם נעשה שימוש, ובאלמנטים הנוספים המשולבים בזר. המחירים יכולים לנוע משקלים בודדים בעבור פרח שוקולד יחד, לדוגמא, ולהגיע עד למאות שקלים כשמדובר בזרים גדולים ומעוצבים.מאמרים אחרונים

קישורים
- אוכל
- בריאות
- אופנת נשים
- תלושי שי


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה של אתרי כלכלה נבחרים ברשת האינטרנט - YoungKnesset.org.il