חברות סלולריות

מאז המצאת הטלפון הנייח על ידי אלכסנדר גרהם בל ב-1976, התפתחה תקשורת ההמונים האלחוטית ללא הכרה, עד שכל אדם בעולם מחשיב את המכשיר כחלק מצרכי הקיום שלו בבית ובעבודה.

הטלפון הנייח משמש מצע להמצאת הטלפון הסלולארי

הטלפונים הנייחים תרמו רבות להתפתחות החברה המודרנית, תוך כדי שהם מקשרים ומחברים בין אנשים בקצוות תבל, הן למטרת פוליטיקה, עסקים וכלכלה, והן למטרות אישיות, רגש לב חוצה ימים וצמצום הסבל הכרוך במרחק פיזי על פני כדור הארץ. 

המצאת הטלפון אף שימשה בסיס להתפתחות החשובות שבהמצאות העידן המודרני, והן המחשב והתקשורת האלחוטית רובה ככולה, וכן המצאת הטלפונים הסלולאריים, המשמשים היום כציוד נלווה מחויב לכל אדם בעולם, לצד המפתחות לבית ולאוטו, תעודת הזהות והארנק.

הטלפון הסלולארי

המצאת טלפון הסלולאר היא ההמצאה ששינתה את פני ההיסטוריה בכל הנוגע לתקשורת בין אנשים. זמינות הקשר נהייתה פשוטה, והרבה מאמץ וסבל שנכרכו בתהליך ההתקשרות נחסכו בעת הבשלת הפרי של הטלפון הסלולארי.

מכשיר זה שופר ושונה במהלך הזמן פעמים רבות, וניתן לומר, שהמילה האחרונה בשוק, רק מציבה רף גבוה יותר לחצות אותו בעתיד. שכלול מכשירי הטלפונים הסלולאריים כולל הרכבת אפשרויות נוספות לשמיעת מוסיקה וצילום, שירות אינטרנט, וכן יומנים וספרי טלפונים, כך שהמכשיר חוסך את ריבוי שלל המכשירים הנוספים.

חברות הסלולאר בעולם

בעולם התרבו חברות הסלולאר כפטריות אחרי הגשם. כיום ניתן לסווג את החברות על פי הטכנולוגיה המתקדמת שאיתה הם עובדים, ולפי הוותק בשוק לאורך השנים, המשווה להן מעמד יציב ומקצועי, שהוכיח את עצמו בעבר, ובודאי יוכיח את עצמו בעתיד.

טכנולוגיות הסלולארי

החברות היצרניות של מכשירי הסלולארי הן חברות טכנולוגיה, בדרך כלל במימדי ענק ומרחבי העולם כולו, המייצרות את המכשיר עצמו, לשימוש ספקיות התקשורת.

חברות טכנולוגיה אלו מגוונות ומשפרות את מנגנוני הפעולה שלהן, ושמות דגש על עמידה בסטנדרטים חדשניים לרצות את הלקוחות המתקדמים ביותר, שמוכנים אף לשלם לעתים, מחירים גבוהים מאוד תמורת הרמה הזו של הטלפון הסלולארי.

חברות הטכנולוגיה עובדות בשיתוף פעולה עם ספקיות התקשורת על פי הסכמים, ועשויות לעבוד עם מספר ספקיות תקשורת, אך לרוב, מקפידות על הליכה משותפת עם חברת תקשורת אחת.

ספקיות התקשורת

חברות התקשורת האלו הינן מגוון מצומצם של חברות המספקות את שירותי התשתית, המסלולים והשירות לאוכלוסייה באופן ישיר.

חברות תקשורת אלו שמות דגש על השירות המתאים לכל לקוח, על פרסום ושיווק המכשירים וטובת הלקוח העדיפה, על גיוון המסלולים והתאמתם לכל אדם, וכן על דרישה לשיפור המכשירים מחברות הטכנולוגיה עצמן.

חברות הסלולאר בישראל

חברות הסלולאר- חברות התקשורת, הן מגוון לא גדול של חברות אשר מספקות בישראל את השירות לאוכלוסייה, ומתחרות ביניהן על רמת השירות, שיפור הטכנולוגיה והתאמת מסלולים מתאימים לכל רמות האוכלוסייה, רמות יכולת וצרכים מיוחדים.

חברות הסלולארי בישראל הן:

פלאפון

חברת פלאפון הינה חברה ישראלית ואף הרשת הוותיקה ביותר, ונמצאת בבעלות חברת התקשורת שבעבר חלשה על שוק הטלפון הנייח כמעט לבדה. הרשת קיימת מזה עשרים וחמש שנה, והיא מספקת שירותים בפריסה ארצית.

סלקום

חברת סלקום הינה חברה ותיקה גם כן, הקיימת בשוק מזה 16 שנה. חברה זו בבעלות שותפים כלכליים: חברת ספרא וחברת Bell-south.

אורנג' - פרטנטר

חברת אורנג' הינה חברה בינלאומית, שהגיעה לשוק הישראלי לפני כ-11 שנה. היא חולשת על שוק רחב בעולם, ומציעה את שירותי הטכנולוגיה החוצה יבשות, גם בארצנו הקטנטונת. חברה זו בבעלות חברת הצ'יסון ומפואה.

מירס

חברת מירס הינה חברה בסדר גודל קטן יחסית, המספקת מכשירים ייחודיים, המציעים את טכנולוגיית הקשר הישיר בין האנשים, לצד מכשירים כבכל החברות. חברה זו קיימת כתשע שנים בארץ, והיא בבעלות חברת מוטורולה, המספקת גם את רוב המכשירים הסלולאריים לחברת התקשורת "פלאפון".

מאמרים אחרונים

קישורים
- בזק


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה של אתרי כלכלה נבחרים ברשת האינטרנט - YoungKnesset.org.il