חיתולים למבוגרים

 

העלייה בתוחלת החיים בעולם הובילה בין היתר לכך שאנשים רבים מגיעים לגילאים מתקדמים במיוחד, אך גילאים אלו מביאים עימם לעיתים שינויים פיזיולוגים שונים. אחת מהתופעות הפיזיולוגיות השכיחות בגיל השלישי היא אי שליטה על הסוגרים והצורך להיעזר במוצרי ספיגה - חיתולים למבוגרים.
 
תופעה זו יכולה להופיע גם אצל אנשים צעירים עקב סיבות רפואיות שונות, אך היא נפוצה במיוחד בקרב האוכלוסייה המבוגרת ובאופן מדויק, אצל קשישים סיעודיים.
 

אי שליטה על הסוגרים

תופעה של אי שליטה על סוגרים יכולה להופיע עקב סיבות רפואיות שונות כמו לאחר ניתוח, עקב מחלות במערכת העצבים, התנוונות שרירים בעיקר בגילאים מבוגרים ועוד.
 
כל אדם בריא יכול רק לתאר את אי הנעימות והמבוכה שגורמת התופעה, שבה אדם חש בצורך להטיל את צרכיו אך אינו שולט על שרירי פי הטבעת ושלפוחית השתן ולכן אינו יכול להתאפק כמו אדם רגיל. בעקבות התופעה השכיחה ניתן למצוא לא מעט מוצרי ספיגה המיועדים לטפל בבעיה בעיקר אצל קשישים.
 

מוצרי ספיגה שונים - חיתולים למבוגרים

מוצרי ספיגה כוללים בתוכם חיתולים למבוגרים, פדים ותחתונים סופגים והם מעניקים למשתמשים בהם תחושת ביטחון אשר בכל מקרה של בריחת שתן או חוסר שליטה אחר, לא יצטרכו לחוש חוסר נעימות או מבוכה כלשהי.
 
בעבר חיתולים היו מיועדים לתינוקות קטנים אך בעקבות עליית המודעות לתופעת האי שליטה על הסוגרים אצל קשישים, החלו יותר ויותר חברות לשווק חיתולים למבוגרים והם הפכו לאחר ממוצרי הספיגה הנפוצים ביותר לשימוש.למידע נוסף ואפשרות רכישה: רכישת חיתולים למבוגרים.
 

סוגים שונים והתאמה אישית

כמו בחיתולים לתינוקות גם כאשר מדובר בחיתולים למבוגרים ניתן למצוא מספר סוגים של חיתולים כמו חיתולים חד פעמיים או חיתולים לשימוש רב פעמי.
 
מרבית סוגי החיתולים עובדים על השיטה שבה השתן וההפרשות נספגים בחיתול והופכים לג'ל ובכך מאפשרים לאדם לשהות עם החיתול, שכן להפרשות אין מגע ישיר עם העור ובכך נמנעים גירויים. בדומה לתחבושות לנשים גם בחיתולים ניתן להתאים את סוג החיתול לכמות הספיגה המצופה וכך ניתן לקנות חיתולים ליום או ללילה וחיתולים לספיגה מוגברת.
 
חיתולים רב פעמיים ניתנים לכיבוס וכך לשימוש חוזר והסיבה העיקרית לשימוש בהם היא שמירה על הסביבה, שכן השימוש בחיתולים לכל סוג של אוכלוסייה גורם לזיהום רב. כמו כן, חיתולים רב פעמיים לרוב יקרים יותר אך משום שהם ניתנים לשימוש חוזר, מדובר בחיסכון כספי וכך ניתן לצמצם עלויות. למרות היתרונות מרבית האוכלוסייה הצעירה והמבוגרת משתמשת בחיתולים חד פעמיים שכן השימוש בהם נוח יותר ואינו דורש התעסקות כלשהי.
 
ערן מאתר diapres חיתולים למבוגרים מוסר כי כל סוג של מוצר ספיגה למבוגרים אותו רוכשים ובייחוד חיתולים למבוגרים חשוב להתאים באופן אישי לאדם העומד להשתמש במוצר. ראשית חשוב לבחור חיתול עם כושר ספיגה מתאים. קשישים רבים זקוקים לשימוש בחיתול רק בלילה ולכן חשוב להתאים את החיתול לספיגה בלילה. לאחר מכן חשוב להתאים את החיתול לגודלו הפיזי של האדם, שכן במרבית סוגי החיתולים ישנן מידות אשר מותאמות לגודל האגן. חיתול קטן או גדול מדי יגרום לחוסר נוחות וגם לרמת ספיגה לא מתאימה. בכל מקרה, כאן תמצאו טיפים לרכישת חיתולים למבוגרים
 

מניעת תפרחת החיתול והופעת רגישות בעור

גם לאחר שהותאם סוג החיתול למשתמש חשוב להקפיד על היגיינה על מנת למנוע תופעות של גירוי ופריחה על העור. ברוב המקרים מומלץ לקבוע שעות קבועות להחלפת החיתול כמו בבוקר, צהריים, לפני השינה, לאחר ארוחות וכדומה.
 
ישנם אנשים המעדיפים להחליף את החיתול לאחר שזה התלכלך, אך מומלץ להחליף את החיתול לפני שזה הגיע לרמת הספיגה המקסימלית, על מנת למנוע חוסר נוחות וגירויים בעור.
 
מוצרי הספיגה למבוגרים ובניהם חיתולים למבוגרים משתכללים מדי שנה ומתאימים עצמם לצרכים של האוכלוסייה המבוגרת ולכן אין צורך לחוש בלחץ ובפחד בכל פעם שיוצאים מהבית, שכן מוצרי הספיגה כבר מבטיחים לנו את הביטחון שלא נמצא עצמנו במצבים של חוסר נעימות ומבוכה עקב אי שליטה על הסוגרים.

 

מאמרים אחרונים

קישורים
- ביטוח סיעודי
- גיל הזהב
- כורסאות


תנאי שימוש

מפת האתר
מוצרי ספיגה למבוגרים - סופגנים, פדים, חיתולי מבוגרים