ייעוץ עסקי

 

  • מרגיש שהעסק שלך לא ממצה את הפוטנציאל שלו?
  • ההוצאות הולכות וגדלות בעוד ההכנסות מצטמצמות?
  • מחלקת השיווק לא מגיעה אל קהל הלקוחות הפוטנציאלי?
  • משאבי אנוש לא מגייסים את העובדים הנכונים?
  • לא ברור לך מהן נקודות החוזק של העסק ומהן נקודות התורפה?

אם אתה מהרהר בשאלות אלו, יתכן שתוכל להיעזר בשירותן של אחת מתוך עשרות החברות השונות לייעוץ עסקי שהחלו לצוץ בישראל ובעולם.

ארגונים עסקיים רבים מבינים כיום שכדי להתמקד בדבר שהם עושים בצורה הטובה ביותר, עליהם להשאיר, תחומים אחרים כגון ניהול כספים, הקצאת המשאבים, פילוח השוק או ניהול מערך השיווק בידי גופים אחרים.

מיקור החוץ (outsourcing) מקבל כיום מקום של כבוד בקרב הקהילה העסקית, חברות רבות מציעות סיוע בניהול יעיל וחסכוני יותר של העסק ומסייעות בניהול פיננסי יעיל וחסכוני יותר, כמו גם קביעת מטרות ויעדים ארוכי טווח לחברה.

ייעוץ עסקי - בונים תכנית עבודה

החברות הגדולות במשק, כמו גם גופי ממשלה משתמשים בשירותיהם של חברות ייעוץ עסקי שונות, המתמחות בנושאים מסוימים. לכן גם עסקים קטנים יותר, בעלי ידע עסקי נמוך יותר עשויים להרוויח לא מעט משירותיהן של חברות ייעוץ עסקי המתמחות בתחומן.

תהליך הייעוץ העסקי מתחלק למספר שלבים. השלב הראשון הוא מיפוי החברה, מקורות הכנסה עיקריים, עלויות מרכזיות, כמות עובדים, אפיון תהליכי העבודה ומרכיבים שונים נוספים מאפשרים ליועץ העסקי לזהות את נקודות התורפה ואת נקודות הפוטנציאל של העסק.

לאחר מכן מתחיל שלב ניתוח הממצאים, בדיקת התפקוד של כל אחת מהמחלקות, או בעלי התפקידים בעסק והאינטראקציה ביניהן.
בניגוד למנהל או בעל עסק שמתקשה לעשות תהליך כזה באופן אובייקטיבי ויעיל, מסוגלות חברות ייעוץ עסקי לזהות כשלים ונקודות אי יעילות באובייקטיביות ומקצועיות.

מנגד הן עשויות לזהות אפשרויות לצמיחה וכיוונים חדשים שעשויים להיות רווחיים יותר עבור החברה.

החברות בונות מדדים להצלחה בתחומים שונים בניהול החברה ומסייעים לחברה לקבוע לעצמה מטרות ויעדים לצורך השגת מטרות אלה. לאחר מכן מוגדרים התהליכים שיש לעבור לצורך השגרת המטרות. חברות ייעוץ עסקי ובמיוחד אסטרטגי מתרכזות גם בליווי והטמעת התהליכים בשגרת היום יום של החברה.

השלב הסופי הוא בחינת ההצלחה של התהליכים על ידי השיפור ברווחים או הקטנת העלויות.

רואה חשבון או יועץ עסקי?

מרכיב נוסף שמתלווה לחברות ייעוץ עסקי הוא הייעוץ החשבונאי בנושאי תשלום מסים וקבלת סובסידיות.

עסקים קטנים שלא משתמשים באופן קבוע בשירותיו של רואה חשבון, עשויים שלא לנצל את אפשרויות המס וקבלת ההטבות מהמדינה. לאחרונה החלו רואי חשבון רבים להציע שירותים של ייעוץ עסקי המכוון לייעול הניהול של תיקי הכספים והצהרות המס והתשלומים.

איך בוחרים חברות לייעוץ עסקי?

חברות ויועצים עסקיים רבים מציעים את שירותיהם כמומחים בתחום הייעוץ העסקי, בגלל המורכבות והאמורפיות של התחום, לעיתים, קשה להעריך מי מהיועצים, אכן מקצועי בעבודתו ומתאים עבור העסק שלנו.

לכן חשוב להקפיד על מספר שלבים אובייקטיביים בתהליך בחירת החברה. ראשית יש להגדיר את המטרה שלשמה מחליט בעל העסק לשכור את היועץ העסקי, האם מדובר בניהול כספים כושל, אסטרטגיית שיווק או ניהול לא מוצלחות.

לאחר מכן, במהלך ביצוע סקר השוק חשוב להיפגש עם היועץ שילווה את בעל העסק ולהבין את שיטות העבודה של חברת הייעוץ, שכן לחברות הייעוץ שיטות פעולה שמשפיעות באופן ניכר על אופי העבודה.


כל המידע על הליכי פירוק חברה

פירוק חברה הינו הליך משפטי המסיים את חייה העסקיים של חברה - מדוע מפרקים חברה ואיך עושים את זה?

הסכם ממון

הסכם ממון הוא הסכם אשר נחתם בין בני זוג בשלב כלשהו בחייהם המשותפים- בין אם טרם הנישואין או אחריהם, ובין אם המדובר הוא בבני זוג אשר חיים בצורה משותפת מבלי להיכנס להליך הנישואין.

גישור גירושין

גישור גירושין הינו אחד הפתרונות המוצעים כיום לזוג אשר מבקש לקבל סיוע בהליך הגירושין ובכך הם  בעצם מנהלים את המערכה כולה בצורה מסודרת ומכובדת, שתהיה מקובלת על שני הצדדים ותפגע כמה שפחות במעורבים בה.

גישור - כנסת צעירה עסקים בישראל

גישור הינו אמצעי לסיום מחלוקות בדרך של פשרה והסכם על ידי הדגשת האינטרס המשותף של הצדדים והקטנת או הגמשת האינטרסים המנוגדים.

שיקים חוזרים

כיצד הופכים למוגבל בבנק, הסיבות להחזרת שיקים, דרכים להתמודדות עם שיקים חוזרים, וכל המידע על שיקים חוזרים בכלכלה הישראלית.

ניהול סיכונים - כנסת צעירה

ניהול סיכונים הוא תחום בעולם הייעוץ העסקי הכולל הערכה וניתוח של סיכונים אפשריים לעסק (פיננסיים, תפעוליים, אסטרטגיים ומשפטיים) וקביעת מדיניות העסק לאורם. עסקים בוחרים לבצע ניהול סיכונים על מנת לשמור על הרווחים והפעילות ולהימנע מהוצאות כספיות גדולות על דברים שלא נלקחו בחשבון.
מאמרים אחרונים

קישורים
- עצמאות כלכלית
- שיקים חוזרים
- חברות סלולריות


תנאי שימוש

מפת האתר
יעוץ עסקי - הדרך שלך להצלחה - כל המידע על ייעוץ עסקי