אתרים נבחרים בנושא לימודים, חינוך והשכלה

כל מה שצריך לדעת על לימודים בישראל או בחו"ל

בדומה לרוב המדינות המערביות, גם בישראל לימודים והשכלה גבוהה הם מפתח להשתלבות בכל רובדי החברה, בין אם מבחינה חברתית, או כלכלית. לימודים והשכלה גבוהה הם ערכים חשובים לכל פרט וכחברה, החברה הישראלית מדגישה ערכים אלו, שכן הם תורמים רבות לפיתוח המשק.

לימודים בבתי הספר היסודי

אין זה סוד שעיקר התעצבותה של אישיות האדם, טמון בשנים הראשונות לחייו והתפתחותו תלויה רבות ביכולות שיסגל לעצמו במהלך שנים אלו. לא אחת, נשאלת השאלה מדוע לימודים בבית הספר היסודי ואף לפני כן - פעוטון, גן ילדים, חשובים כל כך וכיצד, אם בכלל, יעשה התלמיד שימוש בידע שרכש במקצועות העשרה שאינם עוסקים בנושאים רלוונטיים לשוק העבודה בישראל.

ובכן, לימודים בבית הספר היסודי, מטרתם העיקרית היא פיתוח היכולת ללמוד. כלומר, התלמידים נחשפים לראשונה בחייהם למידע חדש שעליהם לספוג ולעבד והם עושים זאת בעזרת מוריהם. בנוסף, מסגרת זו מאלצת אותם, אולי לראשונה בחייהם, לפתח מיומנויות חברתיות שונות וללמוד להתמודד עם שלל מצבים הנובעים מהיותר חלק ממסגרת. זוהי השקעה לתווך הרחוק.

אנו ממליצים לגולשים באתר את החורש לימודים

לימודים בחטיבת הביניים והתיכון

חטיבת הביניים הנה חלק ממערכת החינוך הפורמאלי בישראל, היא כוללת לימודים בכיתות ז', ח', ו – ט' ומהווה חלק מחוק לימוד חובה. במעבר לחטיבת הביניים, תלמידים עוזבים את המסגרת בה למדו במשך 6 שנים ונכנסים לעולם חדש, בו דגש חזק יותר על לימודים ורכישת ידע, שיהווה בסיס לחומר הלימוד שעליהם לעבד בשנים הבאות.

גם בית הספר התיכון מהווה מסגרת לימודים תלת שנתית, הכוללת את הכיתות י', יא' ו – יב'. התיכון הנו מסגרת לימודים עיקרים, בה ניתן לרכוש ידע, לגשת לבחינות ולקבל תעודת בגרות. זוהי מסגרת אינטרנית וציוניו הסופיים של התלמיד יהיו שכלול של הציון בבחינות הבגרות והציון שניתן לו על ידי בית הספר – ציון מגן.

לצד המסגרת האינטרנית, קיימות מסגרות לימודים אקסטרניים. תלמידים יכולים לגשת לבחינות הבגרות שלא דרך מערכת בתי הספר הציבוריים. למסלול זה מספר אפשרויות: לימודים בבתי ספר פרטיים, מרכזי לימוד המכינים תלמידים לבחינה מסוימת – לרוב מתאים למבוגרים, או בעלי בגרות חלקית שנדרשים להשלמות, או שיפורים במקצועות ספציפיים והאפשרות האחרונה היא לימודים והכנה עצמית לבחינה.

לימודים והשכלה גבוהה

לאחר סיום מסלולי הלימוד הללו, שאפשרו לתלמידים לרכוש ידע כללי, מגיע השלב בו אדם מבקש להשתלב בשוק העבודה בישראל ולשם כך עליו לבחור את התחום בו ברצונו לעסוק ולרכוש ידע מתאים. בפני סטודנטים ניצבות אפשרויות רבות ומגוונות, הן מבחינת תחומי הלימוד, מסלולי לימוד שונים ומגוון עצום של מוסדות להשכלה גבוהה.

מדובר באחת ההחלטות החשובות יותר שמבצע אדם במהלך חיו, ברוב המכריע של המקרים, ההשכלה שירכוש תתווה את עתידו המקצועי. קיימים גם הבדלים רבים בין לימודים במכללה, באוניברסיטה, באוניברסיטה הפתוחה או בכל קורס שתבחרו.

אם אתם מתלבטים באיזה מקצוע לימודים לבחור, ניתן להיעזר בתהליך אימון אישי לבחירת מקצוע אשר יסייע לכם להבין איזה מקצוע לימודים מתאים לכם.

על הסטודנט לשקול היטב את כל האפשרויות ולעשות בחירה מושכלת, על פי התקציב שברשותו לצרכי שכר לימוד, אפשרויות התעסוקה שפותח בפניהם כל מסלול לימודים ומידת יכולתו להשקיע, בשנים הקרובות בלימודי התואר.

בקרוב נעלה בעמוד זה מבחר הפניות אל אתרי לימודים מובילים בישראל, שיוכלו לתת מידע מקיף בנושא בחירת מוסד לימודים (השכלה גבוהה), תנאי קבלה ללימודי תואר ראשון או שני, מכללות פרטיות, לימודים בחו"ל, סמינרים ללימודי תעודה או מקצוע ועוד.


פסיכומטרי - הדרך לציון גבוה במבחן הפסיכומטרי
מאמרים אחרונים

קישורים

- לימודי פסיכולוגיה
- לימודי סיעוד
- לימודי אימון אישי
- אימון אישי


תנאי שימוש

תמ"א 38 | ביטוח סיעודי | ביטוח בריאות | חיתולים למבוגרים | הדברה | מפת האתר
כנסת צעירה של אתרים נבחרים ברשת האינטרנט בנושאי לימודים, השכלה, חינוך והצורך שלנו לדעת הרבה יותר - תמיד!