ליסינג פרטי

עם כניסתו של הליסינג לשוק הפרטי בישראל יצר השירות שינוי משמעותי בקרב ציבור הנהגים בארץ. שירותי הליסינג שמציאות החברות השונות מאפשרות לנהגים לשדרג את איכות הרכבים בהם הם נוהגים, אם על ידי רכישה בתנאים נוחים יותר ואם על ידי שירותי הליסינג התפעולי. בעבר הכרנו את שירותי הליסינג בעיקר ממקומות העבודה שלנו. החברות הגדולות והעסקים שלא רצו להתעסק עם צי רכב כבד ובזבזני, נעזרו בשירותיהן של חברות הליסינג לצורך אספקת הרכבים.


היתרונות המסחריים שהעניקו חברות הליסינג לעסקים ולחברות השונות היו רבים. השירות אפשר לחברות לחסוך  הוצאה חד פעמית עצומה ולא פחות חשוב מכך- שירותי הליסינג פתרו את העסקים מהמטרד של דאגה לצי הרכבים.


מאותם יתרונות בדיוק נהנים כיום גם הלקוחות הפרטיים בישראל. שירותי ליסינג פרטי מאפשרים לרכוש רכב גם ללא צורך בהשגת הון התחלתי גבוה ולמי שבוחר בכך, מספקות חברות הליסינג גם טיפול מקיף לרכב.


אז אילו שירותי ליסינג קיימים ומה באמת צריך לדעת עליהם?

ליסינג מימוני או ליסינג תפעולי

באופן כללי מציעות חברות הליסינג בארץ שני סוגים של שירותים. ליסינג מימוני- שמטרתו היא רכישת הרכב וליסינג תפעולי שמספק רכב וטיפול בכל נושא האחזקה שלו. הליסינג המימוני היה נחשב לנפוץ יותר במגזר הפרטי.

מדובר בשירות בו חברת הליסינג היא זו שרוכשת עבור הלקוח את הרכב. הלקוח פטור מההתעסקות הכרוכה בעסקת הקנייה ובתמורה משלם תשלום חודשי קבוע לחברה במשך תקופת זמן מסוימת. במסגרת העסקה ישנן הטבות מס שהופכת את הרכישה דרך הליסינג למשתלמת יותר. אולם, מובן שעבור השירות משלם הלקוח סכום גבוה מערך השוק של הרכב.היתרון הגדול בליסינג פרטי מימוני הוא בכך שהוא מאפשר לצרכנים לרכוש מכונית טובה יותר מבלי להסתכן בהוצאה כספית חד פעמית גדולה.

הליסינג המימוני פעול באופן כזה המאפשר ללקוח לשלם באופן חודשי עבור הרכב, אולם בתום תקופת זמן קבועה מראש, יכול הלקוח להחליט האם הוא רוצה להשלים את רכישת הרכב או לא.


הליסינג המימוני מאפשר ללקוח שרוצה להיות בעלים של רכב בסוף התהליך לקבל את המימון לכך, אולם, הלקוח בליסינג המימוני הוא זה שאחראי באופן מלא על הטיפול ברכב ועבור תשלום הביטוחים.


ליסינג תפעולי מציע ללקוח לטפל גם באחזקה השוטפת של הרכב. בעבר היה השירות נפוץ במיוחד במגזר העסקי, אולם כיום מוכנים יותר ויותר אנשים לשלם קצת יותר ולהשתחרר מהדאגות של טיפול ואחזקת רכב. הליסינג מספק ללקוחותיו רכב מסוג ורמה מסוימת ודואג לטפל בו בהתאם להסכם. ליסינג תפעולי מלא כולל את כל מגוון הטיפולים שדרושים לרכב, כגון תקלות, טיפוליים תקופתיים, טסט ועוד. בכל פעם שיש צורך בטיפול מספקת החברה רכב חלופי.


 החברה מספקת רכב חלופי ללקוח, עבור התקופה בה הרכב נמצא בטיפול. ליסינג תפעולי חלקי מציע מגוון נמוך יותר של טיפולים ושירותים

אפשר גם וגם?

כיום מציעות חברות ליסינג שונות לכלול בתשלום החודשי הקבוע במסגרת הליסינג המימוני גם את עלויות הטיפול. כך ניתן לקבל שירות משולב של ליסינג מימוני וליסינג תפעולי. כלומר הלקוחות יכולים לוותר על כאב הראש של קניית הרכב ועל כאב הראש של כרוך באחזקה השוטפת. השירות כרוך כמובן בתשלום גבוה יותר, אולם ניתן לשלם עבור שירותים חלקיים בלבד.

על מה חשוב להקפיד?

כאשר בוחרים לחתום על חוזה עם חברת ליסינג חשוב לבדוק היטב את תנאי החוזה. חשוב לבדוק את מספר ימי הרכב החלופי לו אתם זכאים. בנוסף יש לבדוק היטב את פרטי ההסכם בכל הנוגע לתקלות או תאונות.
מאמרים אחרונים

קישורים
- בנקים
- ביטוח רכב
- הלוואות
- רכב
- ליסינג


תנאי שימוש

מפת האתר
כל המידע על ליסינג פרטי בישראל