ליסינג

 

חברות הליסינג השונות שהחלו לצבור פופולאריות רבה במהלך השנים האחרונות בישראל בישרו על תחילתה של מהפכה עבור נהגי ישראל. שירותיהן השונים של חברות הליסינג מאפשרות לנו הנהגים לשפר באופן משמעותי את איכות הרכבים בהם אנו נוהגים וזאת ללא תוספת תשלום משמעותית וללא התעסקות הרבה הכרוכה ברכישת רכב חדש.

עולם הליסינג מתפשט במיוחד בקרב חברות ועסקים שמעדיפים להימנע מכאב הראש שנגרם מאחזקת צי מכוניות פרטי ומעדיפות לעשות מיקור חוץ לשירותי הרכב ולפנות לחברות הליסינג השונות.

אולם לא רק המגזר העסקי נהנה משירותי ליסינג, כיום יכול כל אדם פרטי ליהנות מהשירותים השונים של חברות הליסינג, שירות זה נקרא ליסינג פרטי.

מאז החלה מהפכת הליסינג יותר ויותר נהגים וויתרו על רכישת רכב ועברו להשתמש בשירותי הליסינג. כדי להרוויח ממהפכת הליסינג יש לבחור את סוג הליסינג המתאים עבורנו ואת החברה שמציעה את השירותים האיכותיים והמשתלמים ביותר.

מה זה בעצם ליסינג וממה אנחנו מרווחים?

רכישת רכב חדש בישראל היא הוצאה כספית משמעותית, שעבור האדם הפרטי היא שנייה רק לרכישת דירה. בנוסף לעלות הכספית הגבוהה, יש להתמודד עם ירידת הערך של הרכב, תקלות וכאבי ראש רבים נוספים.

חברות הליסינג מציעות לרוכשי הרכבים לבצע את הרכישה באופן הדרגתי ולאורך זמן. למעשה במקרים מסוימים הלקוח לא קונה את הרכב, אלא משלם עליו דמי ליסינג לחברה ומשתמש בו באופן חודשי קבוע.

ליסינג מימוני

במידה ומדובר בשירות ליסינג שבו הלקוח יכול בסופו של התהליך לרכוש את הרכב- זהו ליסינג מימוני. מטרת הליסינג המימוני היא למעשה להשיג לנו מימון נוח לרכישת הרכב. במקום להתעסק עם מציאת סכום כסף גבוה לצורך מימון הרכישה, אנו משלמים תשלום חודשי קבוע.

החברה רוכשת עברונו את הרכב ואנחנו הלקוחות משלמים תשלום חודשי קבוע שמטרתו לכיסוי עלות הקנייה. כאשר בסוף תקופת הליסינג יכול הלקוח לרכוש את הרכב במידה והוא מעוניין בכך.

ליסינג תפעולי

הליסינג התפעולי מנגד היה מקובל יותר בגופים גדולים יותר, אך כיום הפך לפופולארי גם בקרב המגזר הפרטי. הליסינג התפעולי, מסיר לחלוטין את דאגות הלקוח מדאגה לרכב.

החברה גובה מהלקוח תשלום חודשי קבוע ובתמורה לתשלום דואגת לכל הטיפולים הדרושים לרכב. לעיתים ניתן לשלב בעסקת הליסינג התפעולי גם את תשלום ביטוח הרכב.

בנוסף, החברה היא זו שדואגת להעביר את הרכב את הטסט השנתי. מובן שהתשלום עבור ליסינג תפעולי גבוה יותר מאשר עבור הליסינג המימוני, אולם השירותים השונים עשויים לחסוך לנו זמן מאמצים וכסף רב במשך השנים.

איך בוחרים חברת ליסינג?

בחירת חברת ליסינג היא משימה לא פשוטה כלל. חברות ועסקים רבים משלמים סכומי עתק לחברות הליסינג וטרם חתימה על חוזה חשוב לבדוק באופן מדויק את השירותים שמציעה חברת הליסינג.

עבור החברות הגדולות אשר משתמשות בשירותי הליסינג על מנת לשנע עשרות או מאות עובדים, מדובר בהחלטה חשובה וקריטית עבור נוחות העבודה של העובדים השונים. אולם במקרה הפרטי, הבדיקה המקדימה חשובה לא פחות.

טרם חתימה על החוזה יש לבדוק את האפשרויות השונות שמציעה חברת הליסינג ואת השירותים שמציעה החברה. כמו תמיד יש להתייחס למקרים החריגים בהם אנו צריכים את חברת הליסינג לצורך ביצוע טיפולים ברכב או לצורך קבלת רכב חלופי. 

חשוב לבדוק את מספר הימים בהם מספקת החברה שירותים של רכב חלופי. בנוסף חשוב להקפיד ולבדוק מה אומר החוזה במקרים של תאונת דרכים או של גניבה.


ליסינג פרטי - כנסת צעירה

ליסינג פרטי מאפשר ללקוחות פרטיים ליהנות משירותי ליסינג הזמינים בדרך כלל רק לחברות וגופים עסקיים. הנוחות שבליסינג תפעולי (בו חברת הליסינג דואגת לטיפולים, תיקונים וביטוח תמורת תשלום קבוע), והכדאיות הכלכלית של קניית רכב בליסינג מימוני (בו הלקוח משלם על הרכב בתשלומים למשך תקופה קבועה), הופכות את הליסינג הפרטי לאפשרות קורצת במיוחד לאנשים המעוניינים להחליף רכבים בתדירות גבוהה או להימנע מביצוע רכישת רכב במחיר מלא.
מאמרים אחרונים

קישורים
- העברת חשבון בנק
- שליחויות
- השכרת רכב
- בזק


תנאי שימוש

מפת האתר
ליסינג - כל המידע על ליסינג - מסלולי ליסינג לעסקים ולפרטיים