מדריך לטיפול בכינים

אין ספק שתופעת הכינים היא אחת התופעות אשר מטרידות באופן רב הורים לילדים בגילאי הגן והבית ספר. תופעה זו מדבקת במיוחד ולכן יש לפעול במהירות על מנת למנוע את התפשטות הכינים בראש וכמובן בכדי למנוע הדבקה של ילדים אחרים. במדריך זה נציג מספר דרכים לטיפול בטפילים מוצצי הדם.

סירוק באמצעות מסרק צפוף

הדרך המסורתית של טיפול בכינים היא באמצעות מסרק קטן וצפוף שיניים. סירוק יסודי במסרק זה עשוי לגלות בנקל כינים וביצי כינים מעל שערות הראש של ילדיכם. את הפעולה יש לבצע מעל שיער רטוב על מנת להקל על מציאת הכינים ולשטוף את המסרק לאחר כל סירוק. ההמלצה היא לחזור תחילה על הסירוק במשך מספר ימים ובהמשך לבצע סירוק פעם אחת בשבוע.

הבעיה היחידה בדרך זו זה היא משך הטיפול, כיון שבכדי לפעול באופן יעיל באמצעי זה יש צורך לחזור על הפעולה מספר פעמים במשך השבוע על מנת למצוא את הכינים ואת הביצים החיות. ישנם הורים אשר מעדיפים לחסוך בזמן ולהשתמש בשיטות טיפול מהירות יותר, בעיקר אם מדובר במספר ילדים אשר נדבקו ובמקרים של ילדים בעלי שיער ארוך.

שימוש בתכשירים כימיים קוטלי כינים

חברות רבות מציעות תכשירים מיוחדים לשיער אשר נועדו לקטול כינים. אחד התכשירים הכימיים הבולטים הוא חפיף 10 של טבע, אך לפני הקנייה רצוי להיוועץ בבתי המרקחת לפני הבחירה בתכשיר המתאים, זאת מכיוון שהכינים מפתחות עם הזמן עמידות לתכשירים הכימיים השונים.

החיסרון בשימוש בתכשירים אלה היא העובדה שהם מכילים חומרים כימיים שונים וכמו בכל תרופה כימית שהיא רצוי להימנע משימוש בה, במיוחד בקרב ילדים צעירים. בנוסף לזה יש לקחת בחשבון את העלות הכספית היקרה של התכשירים.

חומרים טבעיים

השוק מציע לנו גם חומרים טבעיים להתמודדות עם תופעת הכינים. מדובר בתכשירים וסוגי שמפו שונים לשיער אשר מבוססים על מיני צמחים כדוגמת רוזמרין ותה ועל מיני שמנים שונים. בין המוצרים הידועים והמובילים הם הכי-מט המתבסס על צמחי הרוזמרין, לבנדר ועץ התה וציק צק המכיל שמני קוקוס ואניס.

החיסרון בחומרים הטבעיים הוא המחיר היקר שלהם והעובדה שלרוב יש להשתמש בהם על דרך קבע על מנת למנוע חזרה של הכינים. בנוסף, ההצלחה של מוצרים אלה היא לפעמים אינדיבידואלית ויתכן כי מוצר שעשה את העבודה אצל ילד אחד לא יועיל לילד אחר.

לסיכום, ישנם שיטות שונות לטיפול בכינים ורצוי להיוועץ עם רופא מוסמך טרם הטיפול זאת על מנת לבחור בטיפול המתאים ולחסוך לכם בזבוז של כסף וזמן. חשוב כי לאחר הטיפול הראשוני יש להקפיד ולהמשיך לטפל בתופעה על מנת למנוע את הישנותה.


מאמרים אחרונים

קישורים
- נשירת שיער
- בריאות ורפואה
- חתונה בחו"ל
- יעוץ משפטי בחינם


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה 2012