מחשבונים

מחשבונים אינטראקטיביים באינטרנט מספקים שירות שימושי ביותר. במקום לכתת רגליים למשרדי הממשלה השונים או לספקי שירותים כגון רואה חשבון או עורך דין ניתן היום לחשב בהתאמה אישית את גובה החזר המס ותעריף ביטוח הרכב לשנה הקרובה, לתכנן עתיד כלכלי, חסכונות והוצאות, לפתור שיעורי בית במתמטיקה, פיזיקה וכימיה ולבדוק התאמה זוגית על פי האסטרולוגיה, הנומרולוגיה או הקבלה. הכל בלחיצת עכבר. במאמר מסוקרים סוגי המחשבונים השימושיים ביותר.

הראשונים ברשימה הם אלו החינמיים שמסופקים על ידי הממשלה לרווחת האזרחים:

באתר רשות המיסים ישנם בין השאר סימולטור לחישוב מס הכנסה שנתי לשכירים, מחשבון תיאום והחזר מס ומחשבון החזר מע"מ. בנוסף ישנו מחשבון למיסוי מקרקעין שבו ניתן לחשב את מס הרכישה על דירת מגורים, בניין או קרקע שאינה בנויה.

משרד האוצר אף מציע מחשבונים פיננסים לחיסכון:

  • גמל נט – מערכת למדידה והשוואה של תשואות בין מספר קופות גמל, חברות מנהלות או תאגידים שולטים.
  • פנסיה נט – מחשבון המפיק תרשימים וטבלאות למדידה והשוואה של תשואות בין קרנות הפנסיה השונות וכן השוואה למדדי שוק כגון מדד ת"א 25 ומדד ת"א 100.
  • ביטוח נט – מערכת שמודדת את התשואות שהשיגו פוליסות ביטוח חיים שונות ומשווה בין פוליסות דומות של אותה חברת ביטוח או של חברות ביטוח מתחרות.

מחשבון תעריפי ביטוח רכב הינו שירות חשוב ביותר שמציע משרד האוצר לאיתור חברת הביטוח הזולה ביותר. באמצעות המחשבון ניתן לבדוק את התעריף המדויק למבוטח, לפי סוג הרכב, מין הנהג/ת, גיל, ותק נהיגה והסטוריית תאונות, תעריף שאושר על ידי אגף שוק ההון, הביטוח והחיסכון ושחברות הביטוח אינן רשאיות להעלות.

באתר המוסד לביטוח לאומי ניתן למצוא כ 15 מחשבונים וסימולטורים לחישוב קצבת זקנה, דמי אבטלה, דמי לידה, קצבת נכות, קצבת הבטחת הכנסה, קצבת ילדים, תגמולי מילואים ועוד. משרד השיכון מספק מחשבון לבדיקת הזכאות לסיוע במשכנתא וגובהו ומשרד התמ"ת סימולטור לחישוב השתתפות ממשלתית בתשלומים למעונות יום.

מסיבה שאינה ברורה משרדי הממשלה לא מציעים מחשבונים אחרים נדרשים ושמישים ביותר, למשל לשכירים. בין אלו נכללים מחשבונים לחישוב ימי הודעה מוקדמת, דמי מחלה והבראה, תשלום עבור שעות נוספות וחישוב פיצויי פיטורים והלנת שכר בתוספת של ריבית והצמדה.

באינטרנט ניתן למצוא רק מחשבונים של חברות פרטיות, אשר מיועדים בעיקר לרואי חשבון וחשבים ואשר השימוש בהם עולה הון עתק ושכירים שאך איבדו את מטה לחמם ושכרם מולן אינם יכולים לרכוש אותו.

אתר מחשבונים לעם מציע מגוון רחב של מחשבונים חינם, גם לשימוש בעלי אתרים

מחשבונים משפטיים

מחשבונים משפטיים לשימוש עורכי דין ושופטים כרוכים גם הם בתשלום וכוללים בין השאר מחשבון לחישוב ריבית והצמדה, מחשבון גירושין ומחשבונים לחישוב פיצויים בגין נזיקין, כאב וסבל, אחוזי נכות והפסד השתכרות עתידית.

לשימוש הציבור הרחב עומדים מחשבונים חינמיים אחרים לתיכנון פיננסי עתידי – הלוואת משכנתא, חיסכון חודשי, פנסיה חודשית, תיכנון ביטוח, וחישוב כדאיות כלכלית – לרכוש דירה או לשכור ועלות אחזקת רכב לעומת עלות השימוש ברכב ליסינג.

באמצעות מחשבונים ניתן לבצע השוואת מחירים יעילה ומדוייקת יותר.

מחשבוני תזונה ובריאות

תחום מחשבוני התזונה והבריאות החינמיים מפותח ביותר. כל גולש/ת יכולים לחשב BMI למבוגרים וילדים, דרישות תזונתיות, הוצאה קלורית והשוואה של מאכלים משמינים כמו גם חישוב הוצאה על סיגריות ומשקל אידיאלי.

גם בנושאי הריון ולידה, וילדים ישנם עשרות מחשבונים חינמיים לביוץ, הריון, התפתחות התינוק והילד ואפילו מחשבון לחישוב צבע עיני התינוק, שלפי בדיקה אישית אינו מדויק כלל.


מחשבונים חינמיים נוספים כוללים מחשבון לבדיקת כתובת IP ומהירות גלישה, לוח שנה עברי לועזי ומחשבוני המרה, הן של כל מטבעות החוץ והן של מידות, טמפרטורה ומשקל.

מאמרים אחרונים

קישורים
- יעוץ עסקי
- פורקס
- ניקיון משרדים


תנאי שימוש

מפת האתר
מחשבונים - כנסת צעירה 2011