מימוש זכויות רפואיות

רבים אינם מודעים לעובדה כי ייתכן והם זכאים לפיצויים עבור הזמן בו לא יכלו לעבוד עקב פציעה,נכות או מחלה אשר פגעו בכושר העבודה שלהם, כיום קיימות חברות רבות אשר מסייעות בנושא מימוש זכויות רפואיות ומציעות לכם סיוע באיתור הפיצויים אשר מגיעים לכם בתחום הבריאות.

מימוש זכויות רפואיות

תביעה למטרת מימוש זכויות רפואיות הינה פעולה שבה מאפשרת המדינה להציג טיעון כנגד אחד המוסדות שהיא מפעילה, וזאת בכדי להמצא זכאי לקצבה חודשית או חד פעמית אשר נקבעת לחולה. כל אזרח רשאי להגיש אותה ובלבד שיעמוד במספר קריטריונים שמציב כל גורם מטפל באופן אישי למקרה המטופל.

מי זכאי למימוש זכויות רפואיות

כל אזרח אשר אין בידו לצאת ולעבוד כתוצאה מפגיעה בכושר עבודתו זכאי להגיש תביעה למימוש זכויות רפואיות ובכלל לזכות לקצבה אשר תסייע בידו להתקיים בצורה מכובדת בתקופה בה לא עבד או לפצותו על התקופה שעברה.

בקשה למימוש זכויות רפואיות  תוגש בדרך כלל למוסדות כגון: ביטוח לאומי, מס הכנסה,חברות ביטוח, קרנות פנסיה ומשרד הבטחון. כאמור כל אזרח רשאי להגיש את הבקשה אך בתנאי מצויים בידיו אסמכתות אשר מעידות על אמיתות הדברים ואשר מייצגים את דבריו אל מול הגורמים שבידם לאשר את הסיוע.

קצבאות אשר ניתנות בהתאם למצבו הרפואי של החולה:

•    קצבת נכות כללית- גורם מטפל הוא ביטוח לאומי. קצבה עקב אובדן כושר עבודה כתוצאה מחולי.
•    פיצוי עקב פגיעה במהלך העבודה- ניתנת למי שנפגע בדרכו לעבודה או בשעות העבודה.
•    פיצוי עקב מחלת מקצוע- חולי שנוצר בעקבות אופי עבודתו של החולה.
•    פיצוי עקב פגיעה במהלך שרות צבאי
•    פטור רפואי ממס הכנסה- זכות שאינה מוכרת לרבים שמזכה אף בהחזר רטרו אקטיבי לעיתים.
•    פיצוי נפגעי פוליו
•    פיצוי נפגעי פעולות איבה
•    הטבות ניידות- זכאות לחולה שנפגע ברגליו.

כיצד מגישים תביעה למימוש זכויות רפואיות?

הגשת תביעה למימוש זכויות רפואיות אינה תהליך קצר ברב הפעמים לכן, חייב החולה להיות מוכן להציג את טיעוניו מספר פעמים ולהוכיח את דבריו בצורה ברורה וראויה ולשם כך להמציא את המסמכים הנדרשים לשלמת התהליך. הסדר הנכון הוא להתחיל בלימוד הממצאים בנוגע לתביע והצבת מטרה אליה נרצה להגיע למשל סכום מסוים אליו אנו שואפים, לאחר מכן איסוף ראיות המעידות על המצב הרפואי עליו אנו מצהירים. 

שלב נוסף בתהליך מימוש זכויות רפואיות עובר בקבלת אישורים בירוקרטיים רבים כאשר אחד מהם הוא התייצבות מול ועדה רפואית אשר קובעת מהו אחוז הנכות ואת תנאי הקצבה שתשולם לחולה. הוועדה כוללת בתוכה רופו ופקיד אשר יחד מסכימים על מעמד חולה על פי הקריטריונים שנבדקו, מסמכיו הרפואיים ולעיתים בנוסף על ידי תשאול החולה.

ערעור על החלטת הועדה

יש בידו של כל תובע לערער על ההחלטה שהתקבלה בנוגע לפיצוי שמגיע לו. לעיתים קורה מצב בו ישנה החמרה במצבו הרפואי של החולה וכאן ניתנת גם האפשרות לערער על החלטת הגורם המטפל ולשנות את תנאי הקצבה.

גורמים מטפלים

כאמור תביעת מימוש זכויות רפואיות היא תהליך הינו ארוך ומייגע ולשם כך ישנן חברות רבות אשר מעניקות סיוע בהשגת מימוש הזכויות הרפואיות, החברות בעלות ידע רב תחום ולכן יוכלו לחסוך לחול את טרחה של לימוד החומר הנדרש וההתנהלות מול הגורמים המטפלים. חברות בעלות יתרון רב של חסכון בזמן כסף וכוחות רבים המושקעים בתהליך.

חשוב לבחור בחברה מוכרת בעלת נסיון מקצועי אשר תסייע ותדריך את החולה לקבלת תוצאות מקסימליות.


ועדה רפואית של ביטוח לאומי - כיצד מתקבלת החלטה?

ניגשתם לועדה רפואית של המוסד לביטוח לאומי - רוצים לדעת מה בעצם קורה לאחר שיצאתם מהחדר - איך בכלל נציגי הועדה קובעים ומחליטים? מה מנחה אותם וכמה זמן בכלל אורך התהליך
מאמרים אחרונים

קישורים
- גיל הזהב
- קופות חולים
- ביטוח סיעודי
- עזרים לגיל הזהב
- זכויות ניצולי שואה יוצאי בולגריה
- פסוריאזיס


תנאי שימוש

מפת האתר
כל המידע על מימוש זכויות רפואיות