מכונות קפה למשרד

מכונות קפה למשרד

יש הרבה קווי שוני בין העסקים השונים, אך גם נקודת דמיון מרכזית אחת: בכולן, הדרישה לקפה היא פשוט עצומה. בין אם המדובר הוא בעובדים אשר זקוקים למשהו שישאיר אותם מרוכזים ביום העבודה הארוך או בלקוחות אשר רוצים להרגיש שדואגים להם, מכונות קפה למשרד הפכו לכלי מרכזי באינספור משרדים כיום. רכישה של מכונת קפה למשרד היא הדרך המרכזית לשיפור פינת הקפה, ההכרחית בכל משר. היא מאפשרת לשפר את הרושם הראשוני אצל הלקוחות ואת הרגשת השייכות של העובדים, והופכת את השעות הארוכות לפשוטות יותר. רכישה של מכונת קפה למשרד שונה במידה רבה מרכישה של מכשיר דומה לבית, למשל. אז איך עושים זאת נכון?

הסוגים השונים של מכונות קפה למשרד

ניתן להבחין בין שלושה זנים עיקריים של מכונות קפה למשרד. הראשון מבוסס על אבקות, המוכנסות אל המכונה ומאפשרות הפקת קפה איכותי במהירות ובזול (לרוב, תוך מספר קצר של שניות). הדאגה העיקרית במכונות מסוג זה היא פשוט לדאוג לחלב טרי.

מכונות אלה יציעו לרוב דרגות שונות של חוזק לקפה וכן סוגים שונים של משקאות חמים. סוג המכונות השני מבצע בעצמו את הפעולה החשובה של טחינת פולי הקפה במקום, דבר שמעניק לרוב למשקה מרקם יותר אותנטי ואיכותי.

ברוב המקרים, אלה יהיו יקרות מעט יותר מהסוג הראשון, וקצב העבודה שלהן יהיה איטי יותר. הסוג השלישי של מכונות קפה למשרד מבוסס על קפסולות, כלומר, מיכלי פלסטיק אשר כוללים קפה אספרסו טחון. מכונות אלה נחשבות למתקדמות יותר מהקודמות: הן מציעות מגוון רחב עוד יותר של טעמים ומאפשרות שליטה מקסימלית בפעולת ההכנה. מצד שני, תפעולן עלול להיות מורכב יותר עבור משתמשים חדשים, דבר בעייתי במקרה של לקוחות המגיעים למשרד בפעם הראשונה.

בחירת מכונת הקפה האידיאלית

בחירה של מכונת קפה למשרד מצריכה התחשבות במספר רחב של גורמים. מעבר לאבחנה הראשונית שעשינו של שיטת העבודה וההשלכות (ידני או אוטומטי?), חשוב לעמוד גם על היקף השימוש הצפוי במכונה, ולבחור על פיו את הספק המכונה הרצוי. במקום עם תנועה ערה, רצוי לבחור במכונה אשר פועלת במהירות- או שיווצרו להם תורים ארוכים בכל הפסקת קפה.

יש לשאול האם המכונה מיועדת להפיק קפה פשוט לאנשים אשר אינם בקיאים בפעולה זו, או שמא לאפשר את הקפה האיכותי שמושג רק דרך הבנה מקסימלית של יכולות המכונה. לרוב, חלוקה זו תהיה על פי הראשונה: כלומר, במשרדים גדולים תיבחר מכונה פשוטה ומהירה, בעוד שבקטנים בהחלט ניתן להסתפק במכונה ידנית, פשוטה ואיטית- אך זולה הרבה יותר.

שאלת המיקום חשובה אף היא כשזה נוגע למכונות קפה למשרד. יש לשקול האם תהיה מכונת קפה אחת שתשמש את כולם, או חלוקה של העומס בין מספר מכונות, וכן היכן אלה ימוקמו.

ומה באשר לעלות?

כשזה נוגע לפעילותו של משרד, ברור שסוגיית התקציב משחקת תפקיד חשוב עד מאד. המחיר ייקבע בעיקר על פי הדרך שבה "משיגים את המכונה": ניתן לשכור מכונת קפה מחברה המציעה שירותים בתחום, ובכך להימנע מעלויות האחזקה והטיפולים. לעומת שיטת אחזקה זו, אשר מבוססת על תשלומים חודשיים והתחייבות לפרק זמן ארוך, אחרים יעדיפו פשוט לרכוש את המכונה.

כמובן שסוג המכונה, והאפשרויות הגלומות בה, ישפיעו על המחיר. המכונות הפשוטות ביותר יעלו לרוב כמה מאות שקלים. לעומת זאת, מחירן של מכונות אוטומטיות או חצי אוטומטיות עשוי לנוע בין 5,000 ל-10,000 ש''ח. זוהי הוצאה שיש לתת עליה את הדעת, אם כי משרדים יוקרתיים רבים יטענו שהשיפור בתדמית שווה כל מחיר.


מאמרים אחרונים

קישורים
- קופונים
- מענה אנושי לעסקי


תנאי שימוש

מפת האתר
מכונות קפה למשרד - הסוגים השונים של מכונות קפה, בחירת מכונת הקפה האידיאלית, עלות מכונות קפה למשרד