מסחר - כל האופציות פתוחות בפניכם


המשק הפתוח בישראל ובעולם פותח בפני המשקיעים מגוון עצום של אפשרויות השקעה, כגון רכישת מניות בבורסה, רכישת מטבע זר (פורקס), קניית סחורות (כגון נפט וזהב) ועוד.

מגוון האפשרויות הרחב מקשה, במקרים רבים, על אנשים מהשורה לבחור את האופציה המתאימה להם ביותר, בשל חוסר הידע או המודעות לחשיבות ההתנהלות הפיננסית בעולמנו.

רבים טוענים כי ניהול תיק השקעות היא משימה שיש להשאיר בידי בתי השקעות או מנהלי קופות הגמל שבידיהם עלינו להפקיד את הכסף.
אך לאור העמלות הגבוהות והתרסקותם של בתי השקעות שונים ברחבי העולם במהלך המשבר הכלכלי האחרון, הוכח שחשוב לדעת תמיד היכן הכסף שלך נמצא.

מסחר בבורסה

סרטי הקולנוע מציגים את חווית ההשקעה בבורסה לניירות ערך, כסוערת ומלאת אמוציות ודרמה, אולם השקעה במניות לא חייבת להיות דרמטית כל כך.
השקעה נכונה במניות, במיוחד עבור מי שאינו בקיא מאוד בתחום, היא השקעה לטווח ארוך, המשפרת באופן משמעותי את הסיכוי לקבל תשואה חיובית על הכסף.

הסיפור הבסיסי הוא פשוט, חברות שונות מבקשות לגייס כספים לצורך ביצוע השקעות ופיתוחים שונים, לכן הן מוכרות אחוזי בעלות על החברה עצמה למשקיעים שמעריכים כי שווי החברה יגדל.

ככל שערך החברה עולה כך מרוויח המשקיע באותן המניות. מרבית המסחר בבורסה מנוהל על ידי הגופים הגדולים במשק, כגון בנקים, חברות השקעות גדולות וטייקונים.

המסחר בבורסה מורכב ממשתנים רבים, שלא ניתנים לחיזוי באופן מדויק, כגון שינויים פוליטיים, היבטים פסיכולוגיים ועוד. למרות הקשיים, מצליחים במקרים רבים, מומחי השקעות ואנליסטים לחזות את התנהגותם של מניות שונות על פי פרופיל החברה ועל פי התנהגות העבר.

אופציה נוספת עבור מסחר בבורסה, היא רכישת מניות של חברות המשקיעות בסחורות כגון זהב, יהלומים או נפט. ככל שהביקוש, או הביקוש העתידי לאותן סחורות יעלה, כך גם גדל ערך המנייה.

האופציה הבטוחה - אגרות חוב

השקעה ברוב אגרות החוב של הגופים הגדולים ושל המדינות נחשבת לרוב כאופציה הבטוחה, ולכן גם בעלת רווח נמוך יותר.

את אגרות החוב מוכרות חברות ומדינות אשר מבקשות לגייס כספים מהציבור.
הרווח על קניית האגרות נקבע על ידי חברות דירוג, הבוחנות את הסיכון שהחברה לא תעמוד בחובותיה.
ככל שנקבע סיכון גבוה יותר, כך התשואה תהיה נמוכה יותר. אגרות חוב של גופים גדולים, כגון מדינות יציבות או בנקים גדולים, הן בעלות רמת ביטחון גבוהה ולכן מניבות תשואה נמוכה.

השקעה במטבע חוץ -  פורקס

הבדלי השערים בין מטבעות שונים הם קרקע פורייה לקצירת רווחים בטווח הקצר ובטווח הארוך.

למעשה ניתן לקנות מטבע זר גם דרך הבנקים בשעות הפעילות, אולם העמלות שגובים הבנקים כמו גם שעות העבודה המצומצמות שלהם מגבילים את היכולת להשקיע דרכם במט"ח.

בשנים האחרונות נכנסו לשוק מספר רב של חברות פורקס בינלאומיות, שעוסקות בהשקעות במטבע חוץ. החברות מאפשרות רכישה מיידית של מטבעות זרים בהתאם לאופן שבו מעריך המשקיע כי שערי המטבע יתנהגו.

לכאורה מדובר באפשרות לעשות כסף קל משינויי מטבע יומיים, או מעליית ערכם של מטבעות אחרים. אולם בפועל יש לבחון היטב את שוק מטבע החוץ ולקבל החלטות על פי מידע וניתוח מושכלים של השוק ולא על פי גחמות.


המרת מטבעות

זקוקים להמיר מטבע אחד לאחר? קיימים דרכים רבות להמרת מטבעות

מסחר בניירות ערך

מסחר בניירות ערך הנו ענף השקעות המיועד למשקיעים מתקדמים המעוניינים בלקיחת סיכונים יחסיים על מנת לקבל תשואה גבוהה. מסחר בניירות ערך הנו תחום השקעות מגוון מאד בעל רמות סיכון משתנות ובדרך כלל מיועד להשקעות ארוכות טווח.

מסחר בסחורות

מסחר בסחורות כדוגמאת נפט, זהב ואורז הנו ענף השקעות רחב ומעניין המרתק אליו משקיעים גדולים ורבים. שוק הסחורות מציע מגוון אפשרויות למשקיעים וכולל בתוכו הזדמניות השקעה בעלות יציבות שונה. בעקבות ההיצע הרחב בתחום המסחר במטבעות משקיעים רבים בוחרים להפקיד את כספם דווקא שם.

מסחר במטבעות - פורקס

מסחר במטבעות - פורקס הפך בשנים האחרונות לענף ההשקעות הפופולארי ביותר בקרב משקיעים מתחילים, הדבר לא מפתיע כלל כאשר לוקחים בחשבון את הקלות היחסית בה ניתן להתחיל בתחום וכן את הרווח העצום שניתן לקבל בטווח קצר מאד.
אבל בהשקעות כמו בהשקעות אסור לשכוח שידע הוא כוח, ללא ידע מספק בתחום קיים סיכון משמעותי להפסדים ולעוגמת נפש.
מאמרים אחרונים

קישורים
- העברת חשבון בנק
- חברות סלולריות


תנאי שימוש

מפת האתר
מסחר - אגרות חוב - מסחר במטבעות ובסחורות