ניהול תיק השקעותשמירה על הכסף שרובנו מרוויחים בעמל כה רב היא משימה לא פשוטה בעולם הפיננסי המודרני. כפי שחשפו בפנינו אירועים כמו המשבר הכלכלי האחרון, פיזור הכסף שלנו במקומות הנכונים היא משימה לא פשוטה, משימה שתלויה במשתנים רבים שיש לקחת בחשבון.

טרם ניגש לניהול התיק עצמו, יש להקפיד על מספר דברים:

 • קביעת מטרת ההשקעה תקל עלינו להבין מהו התיק הנכון עבורנו. ניהול תיק השקעות נכון מחייב הגדרה ברורה של מטרת הכסף.
   
 • בחינת הנכסים העומדים לרשותנו. סכום הכסף שיש ברשותנו וכמות הנכסים הם מרכיב משמעותי באופי התיק.
   
 • קביעת רמת הסיכון תלויה, כמובן במטרת ההשקעה שלנו, כספים שאנחנו יודעים שנצטרך בעתיד, כגון כספי פנסיה, צריכים ללכת לאפיקים בטוחים יותר.

להשאיר את העבודה למקצוענים

בתי השקעות רבים, קופות גמל, קרנות פנסיה וקרנות נאמנות מאפשרות לנו למסור את הטיפול בכסף שלנו לידיים מקצועיות יותר, אך בעולם של היום זה לא מספיק.

על כל שירות צריך לשלם, ובמקרה זה אנו עשויים לשלם גם סכומים גבוהים מאוד של כסף ולא תמיד בשקיפות מלאה.
חשוב להבין שהכסף הוא בסופו של דבר רק שלנו, בתי השקעות שמציעים תיקים סולידיים וקרנות פנסיה אמורים להיות בעלות אחראיות רבה יותר ללקוחות שלהם, מחייבים פיקוח מתמיד מצידנו. בנוסף תמיד רצוי לדאוג לפיזור נכון של הכסף בין אפיקי ההשקעה השונים.

על מה חשוב להקפיד בעת בחירת בית השקעות:
 

 • ביצוע סקר שוק מקיף ובחירת בית השקעות, או יועץ השקעות האמינים, בעלי הניסיון והמוניטין הרב ביותר.
   
 • בדיקת דמי הניהול החודשיים. כל הגופים המנהלים תיקי השקעות לוקחים אחוז מסוים מהרווחים או סכום קבוע עבור ניהול התיק. הסכומים עשויים להגיע לעשרות ואף מאות אלפי שקלים במהלך השנים.
   
 • להישאר מעודכנים כל הזמן, תיק ההשקעות שלנו לא מטריד אותנו בזמני שיגרה, אבל קבלת עדכונים שוטפים על אפיקי ההשקעה ולהישאר עם היד על הדופק עשויים למנוע אי נעימויות או טעויות בעתיד.

ניהול תיקים עצמאי

כניסתו של האינטרנט לעולם הפכה את האפשרות לניהול תיקים עצמאית לנוחה ויעילה מתמיד. כמעט כל מידע שנרצה זמין לנו בכל עת וביעילות שלא הכרנו בעבר.

אנשים רבים בוחרים כיום לנצל את הידע ואת המידע הרב על מנת לנהל את הכסף שלהם בעצמם.
לניהול תיקים עצמאי מספר יתרונות מרכזיים. ראשית אנו חוסכים את דמי הניהול והעמלות. שנית, אנו יכולים לקבוע את תמהיל ההשקעה הנכון ביותר עבורנו ועבור מטרת ההשקעה שלנו.

יתרון נוסף הוא בכך שמדובר בכסף שלנו, אנו נמצאים תמיד עם היד על הדופק ובנוסף לכך סביר שלא נרצה לקחת סיכונים מיותרים עם הכסף שלנו.

טיפים למנהל המתחיל:

 

 • אסוף כמה שיותר מידע בטרם אתה בוחר את אפיקי ההשקעה שלך. ביצוע תחקיר מקיף על אפשרויות ההשקעה השונים ולאחר מכן ביצע תחקיר מקיף על החברות בהן אתה בוחר להשקיע את הכסף שלך. באופן כללי- אסוף כמה שיותר מידע.
   
 • אל תשים את כל הביצים בסל אחד. פזר באופן מחושב את ההשקעות בתחומים שאינם קשורים ישירות זה בזה.
   
 • התחל בסכומי כסף נמוכים והתייעץ עם אנשי מקצוע, ניהול תיקים מוצלח מצריך ידע רב ככל הניתן.מאמרים אחרונים

קישורים
- מסחר בניירות ערך
- מסחר בסחורות


תנאי שימוש

מפת האתר
ניהול תיק השקעות - בתי השקעות