עזרים וניידות - רולטור, הליכון, מקל הליכה, אוזניות טלוויזיה

רבים מבני גיל הזהב מוותרים על יציאה לרחוב מחשש לנפילה, מאבדים את העניין בטלוויזיה או נמנעים משיחה בשל בעיות שמיעה. ניתן לנצל טוב יותר את הזמן הפנוי ולהנות מחופש פעולה רב יותר מבלי להיות מוגבל בשל מוגבלות גופניות.

עזרים לגיל הזהב הופכים את החיים לקלים ונעימים יותר. פעולות כגון חיוג בטלפון, שימוש במחשב או החלפת ערוצים בטלוויזיה מקלים על החיים והופכים אותם יותר נעימים. כיום ניתן למצוא מגוון של מוצרים המאפשרים לנו להמשיך באורח חיינו בקלות יתרה. מוצרים לגיל הזהב מעבר לנוחות השימוש מבטיחים את הביטחון שלנו בבית ומחוצה לו. 

מוצרי ניידות - רולטור, קלנועית או מקל הליכה

מקל הליכה הינו מוצר הכרחי לרבים מבני גיל הזהב, המקל יוצר תחושה של יציבות  ומאפשר לעבור מכשולים ביתר קלות. ניתן למצוא מקל ההליכה עם בסיס רחב או מקל הליכה מתקפל, מקל הליכה שיכול להפוך גם לכיסא ולאפשר לנו לשבת גם במקומות שאין בנמצא ספסל או כיסא או מקל הליכה מעוצב. 

הליכון רולטור הינו הליכון עם גלגלים המאפשר יציבות גדולה יותר בשל היותו הליכון הניתן לאחיזה בשתי הידיים. ניתן למצוא רולטור עם שלושה גלגלים או ארבעה גלגלים ניתן להתקין על הרולטור סל, מושב או הלבשת מגש לנשיאת דברים. 

רבים מבני הזהב המתקשים בהליכה בוחרים להשתמש בקלנועית המונע על ידי מנוע חשמלי. ניתן למצוא מגוון של קלונעיות, אין צורך ברישיון וההפעלה פשוטה. הרכב יציב ומאפשר להגיע ממקום למקום בקלות וללא מאמץ.

אינדקס גיל הזהב מאפשר איתור ספק לכל מוצר. מוצרים רבים נוספים ניתן למצוא באתר העיקר הבריאות

מוצרי עזר לגיל הזהב

תופעה שכיחה בקרב בני גיל הזהב היא החלשות השמיעה והראיה. פעולות שבעבר נעשו בקלות פתאום הופכים לקשיים ובלתי אפשריים. מוצרים רבים יכולים להקל על הפעולות השונות כגון מכשיר שמיעה, מכשיר הגברה לטלפון, המאפשר לשמוע ביתר קלות או אוזניות אלחוטיות לטלוויזיה המאפשרות לשמוע טלוויזיה. היתרון שניתן לטייל בבית עם האוזניות ועדין לשמוע את התוכנית.  אוזניות טלוויזיה מאפשר צפיה בתוכניות האהובות.

הדברים הקטנים המקלים על החיים הם מכשירים שניתן להתקין בבית או להיעזר בהם פעמון כניסה אלחוטי מוגבר, שעון מדבר, מחשבון מדבר, שלט לטלוויזיה עם מספרים גדולים  ואף שלט לכיבוי האור בחדר. גם הישיבה מול המחשב יכולה להיות נעימה יותר כאשר מקשי מקלדת גדולים יותר, או קריאת עיתון או ספר בעזרת זכוכית מגדלת, כיום ניתן למצוא זכוכית מגדלת כמתקן הנתלה על הצוואר או מונח על השולחן המאפשר לקרוא מבלי להחזיק את הזכוכית המגדלת ביד ומאפשר שימוש חופשי של  ידיים בעת הקריאה. החיפוש אחר המשקפים לפני כל פעולה או החיפוש אחר מספר הטלפון הביאו להמצאת טלפון שבמקום מספרים יש תמונות של המשפחה עם חיוג מקוצר, או טלפון עם מקשים ומספרים גדולים. 

גם שרוצים ליהנות מחברה של חברים במשחק קלפים תוכלו להיעזר בקלפים עם כיתוב גדול המאפשר להפוך את המשחק לנעים יותר מבלי לאמץ את העיניים. רבים מאיתנו מחזיקים טלפון נייד, לרוב הטלפון הופך קטן יותר ויותר ולנו קשה יותר ויותר ללחוץ על הכפתורים, כיום ניתן למצוא טלפונים עם מקשים גדולים המקלים על החיוג ופחות פונקציות המקלות על השימוש.

בטיחות בבית ובחוץ

לצד המכשירים המקלים על החיים והופכים את החיים לקלים יותר, מוצרים רבים הכרחיים בבית או בחוץ למען הבטיחות שלנו. מוצרים רבים ימנעו את התאונות הקורות בבית או בסביבת הבית, החלקה בניסיון להיכנס לאמבטיה, או נפילת סיר חם שנופל מהיד.

מוצרים רבים משמשים באמבטיה, ידיות אחיזה לאמבטיה או למסדרון ארוך. כסא לאמבטיה המאפשר לנו לשבת באמבטיה ולא להסתכן בנפילה ומשטחים המונעים החלקה. כרית מסתובבת באוטו המקל על הכניסה והיציאה מהאוטו. במטבח ניתן למצוא מגוון כלים המקלים על השימוש במכשירים כגון מתקן המטה את הקומקום החם לכוון הכוס. 

חיתולים למבוגרים

חלק מבעיות גיל הזהב הוא שלפוחית חלשה או אי היכולת להגיע לשירותים, הפתרון הוא חיתולים למבוגרים המאפשרים בצורה אינטימית להתגבר על הבעיה ולמנוע את המבוכה.  חיתולים למבוגרים מאפשרים שמירה על איכות חיים ונוחות בהתאם למצב.

להרחבה בנושא - מוצרי ספיגה - חיתולים למבוגרים

מדי יום נוספים מוצרים חדשים המקלים על החיים, גם רבים שאינם בני גיל הזהב מוצאים בהם שימוש נוח ויעיל. למשל מתקן המלביש גרביים מבלי להתכופף או מכשיר המסייע בלבישת בגדים. מנורה עם גלאי  הנדלקת כאשר היא מזהה תנועה בחדר. או כרית מרימה המסייעת לקום מהמיטה לעבור לישיבה.

להלן דוגמא של רשימת המוצרים הקיימות היום לבני גיל הזהב:

מכשירי שמיעה
אוזניות טלוויזיה
מכשיר הגברה לטלפון
פעמון כניסה אלחוטי
שעון מדבר
מחשבון מדבר
שלט טלוויזיה עם מקשים גדולים
מקלדת למחשב עם מקשים גדולים
טלפונים מקשים גדולים
מוצרים למטבח
כסא לאמבטיה
שטיחון  לאמבטיה
ידיות אחיזה לאמבטיה
כרית מסתובבת לרכב
מתקן לקומקום חשמלי
מתקן לגריבת גרביים
כרית מרימה
נורה עם גלאי


מאמרים אחרונים

קישורים
- משכנתא הפוכה
- ניהול תיק השקעות
- ביטוח סיעודי
- ציוד רפואי
- קלנועית
- בחירת מזרון מתאים


תנאי שימוש

מקורות אנרגיה מתחדשת | מפת האתר
גלגלים לגיל הזהב