שמלות ערב

במשך מאות שנים לבשו נשים אך ורק שמלות, השמלות נועדו להצניע אזורים מסוימים בגוף האישה ולחשוף אחרים.
בעבר, ניתן היה לקבוע את מעמדה, מצבה הכללי ואף את אופייה של אישה רק על סמך השמלה שלגופה.

כיום, רוב הנשים בעולם אינן מוגבלות במוסכמות אלו ויכולות ללבוש כל פריט לבוש העולה על רוחן מלבד שמלה, אך עם זאת, באירועים מיוחדים או כאשר ירצו להרגיש נחשקות ונערצות במיוחד יבחרו רוב הנשים לעטות לגופן שמלה מעוצבת ממיטב אופנת נשים בארץ.

הגורם הראשי לכך נעוץ בעובדה כי עבור נשים רבות הדימוי הרומנטי של המאות הקודמות מעורר השראה בנוגע לצורת לבושן, נשים בכל העולם רוצות לחוש כנסיכות ובנות מלוכה באירועים המשמעותיים להן ועל כן יבחרו לרוב בשמלת ערב מעוצבת.

הדבר מתבטא בעיקר באירועים החשובים ביותר – כל אישה חולמת עוד בהיותה ילדה צעירה על שמלת החתונה המושלמת אשר תשווה לה מראה מלכותי ובלתי נשכח, אך לא רק ביום החתונה אוהבות נשים לעטות לגופן בגדי מלכות. במגוון מועדים כגון אירועים משפחתיים, מסיבות קוקטיילים, ערבי גאלה והשקות יוקרתיות נוהגות נשים לבחור שמלת ערב בעיצוב ייחודי.

שמלות ערב מעוצבות

שמלות ערב, לעומת שמלות הכלה, נמצאות בשימוש נפוץ בהרבה, שכן מספר המועדים בהן יעטו שמלת ערב גדול פי כמה ממספר הפעמים שיזכו ללכת בדרך לחופה בשמלת הכלה.

עובדות אלו הובילו לשגשוג בתחום עיצוב שמלות הערב גם בישראל, כיום ניתן למצוא היצע רחב ומגוון של שמלות ערב מבית מעצבים ישראלים מוכשרים. מספיק לטייל לאורך רחוב דיזנגוף בתל אביב או באזור כיכר המדינה בשביל להבין את גודלה של תעשיית שמלות הערב בישראל.

נשים רבות מבלות אין ספור שעות אצל מעצבי שמלות ערב, המארחים לרוב בסטודיו הפרטי שלהם ויחד עם המעצב בוחרות בדים, גזרות, גימורים – הכל על מנת ליצור את שמלת הערב המושלמת והמיוחדת עבורן.

מעבר לאקט הרכישה הבסיסי שמלווה לתהליך נהנות הנשים מתהליך הקנייה וההשתתפות בהחלטות המעצב, על אף התענוג היקר, כמעט כל אישה בישראל בילתה ולו יום אחד בחייה בבחירת שמלת ערב יוקרתית.

על אף ששמלת ערב היא אחד הפריטים הותיקים בתחום האופנה העולמית, נראה כי מגמה זו לא עתידה להשתנות, נשים בכל רחבי העולם ובכל דור יהנו מתחושת הייחוד והמלכותיות המתלווה ללבישת שמלת ערב מעוצבת בטוב טעם.

 
מאמרים אחרונים

קישורים
- הדברה
- תמא 38
- כורסאות טלוויזיה
- הדפסת תמונות


תנאי שימוש

מפת האתר
שמלות ערב - פריט הלבוש המלכותי בארונה של כל אישה - שמלות כלה