תיירות מרפא בישראל

ישראל טומנת בחובה שילוב של גורמים שונים כגון משאבי טבע אקסקלוסיביים, אתרי ספא מגוונים ורמת רפואה מן הגבוהות בעולם אשר הופכות אותה ליעד אטרקטיבי ומועדף על ידי תיירי מרפא ממדינות שונות.

מהי תיירות מרפא?

תיירות מרפא כשמה כן היא. זוהי תיירות המיועדת לשם קבלת טיפולי מרפא במדינות שונות אשר לכל אחת מהן אפשרויות היצע שונות. תיירות מרפא בשונה מתיירות רגילה מכילה פרמטר נוסף – רמה רפואית.

תיירות מרפא בישראל

מדינת ישראל מצטיינת כיום בתחום תיירות המרפא. כל שנה מגיעים אלפי תיירים מכל רחבי העולם לארץ על מנת שיוכלו לעבור פה טיפולים רפואיים מסובכים כגון ניתוחי לב, צינתורים, שיקום לאחר תאונות דרכים ועוד.  האנשים המגיעים לארץ מגיעים מסיבות שונות. ישנן מדינות בהן הרמה הרפואית גבוהה למדיי אך הם אינם מסוגלים לספק טיפולי בריאות בתחומים שונים או שבתחומים ספציפיים אלה הרמה הרפואית שלהם איננה גבוהה דיה. במדינות מסוימות למשל לא מתבצעות השתלות מח עצם (קפריסין).

התייר האמריקאי שיגיע לכאן, יקבל טיפולים רפואיים ברמה מאוד גבוהה ובעלות הרבה יותר נמוכה מאשר בארץ המוצא שלו. אזרח אמריקאי אשר אין לו ביטוח רפואי ישלם פי 3 ויותר בעבור ניתוח מעקפים בארה"ב, כך שברור שמשתלם לו להגיע לכאן ולא רק, סכום הטיפול בישראל יכלול גם הוצאות נלוות כמו טיסה , לינה ועוד.

עוד תחום שימשוך תיירים מחו"ל להגיע לארץ הוא ההפריות החוץ גופיות. רמת הטיפול בארץ גבוהה מאוד ובעלת שיעורי הצלחה מרשימים, ועלותה היא כרבע מעלותה בארה"ב.

המומחים הישראלים המושכים תיירות מרפא באים גם מתחום האורטופדיה והטראומה ( לנוכח הנסיבות המצערות בארצנו ). אחד האתרים הפופולאריים בארץ לצורך תיירות מרפא הוא ים המלח ובמיוחד לחולי הפסוריאזיס. אלפי תיירים מגיעים אליו כל שנה ובגרמניה הטיפול נכלל בסל הבריאות.

תיירות מרפא – ים המלח כיעד מועדף

ים המלח טומן בחובו הרבה מאוד משאבים טבעיים ייחודיים לו ושאינם נמצאים בשום מקום אחר. עוד מלפני דורי דורות היה ידוע ים המלח כאתר בעל סגולות רפואיות רבות המסייע בטיפול במגוון של מחלות עור ובשנים האחרונות הוקמו בים המלח הרבה מאוד מרכזי טיפול אשר מנצלים על הצד הטוב ביותר את הידע הרפואי שהצטבר בנושא זה. יעילות טיפולית הוכחה במחלות עור כגון פסוריאזיס, אטופיק דרמטיטיס, ויטליגו וסוג מסוים של סרטן עור בשלבים המוקדמים שלו. חשיפה לשמש והטבילה במימי ים המלח הם גורמים עיקריים בריפוי וטיפול במחלות השונות כמו גם התנאים האקלימיים.

גם מחלות פרקים ופיברומיאלגיה מושפעות לטובה בשל האקלים, מימיו של ים המלח, מעינות עשירים בגפרית ובוץ רפואי. מי ים המלח נמצאו גם כמקלים על מכאובים שונים. עוד מחלות אשר יכולות למצוא מזור במימי ים המלח הן – מחלות ריאה שונות, הפרעות באספקת חמצן לגוף, חולים במחלת ריאה כרונית חסימתית, שיפרו את תפקודי כושר ההליכה שלהם ואפילו יותר מאוחר, הצליחו לוותר על בלוני החמצן המלאכותי בביתם. כמו כן, ים המלח הוכח כמסיע לחולי לב .

תיירות מרפא – ישראל כיעד המועדף

מוסדות רפואיים שונים בארץ התחילו לקדם בשנים האחרונות את סל השירותים שלהם במטרה להגיע למקורות הכנסה נוספים. רוב התיירים הרפואיים המגיעים לארץ באים ממזרח אירופה, במיוחד רוסיה ואוקראינה, בנוסף, כמות נכבדה של תיירים רפואיים מגיעים ממדינות ערב ואפריקה וגם, אומנם במימדים מצומצמים יותר, תיירים מאירופה וארה"ב.

בית לוינשטיין מקיים מסורת ארוכת טווח של תיירות מרפא לצורכי שיקום , אחד התחומים המתקדמים ביותר בישראל בשל נסיבות מצערות כגון מלחמות ופיגועים. התיירות הרפואית מסיעת הן לבתי החולים והן לכלכלה הישראלית .
מאמרים אחרונים

קישורים
- הריון ולידה
- פסיכולוג או פסיכיאטר
- ביטוח בריאות
- קופות חולים בישראל
- מימוש זכויות רפואיות


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה - תיירות מרפא בישראל