תלושי שי

הרבה מאוד ישראלים מעדיפים תלושי שי כמתנה לחג. לפי סקרים שונים אחוז מאוד גבוה של אנשים יעדיפו תלושי שי לחג על פני מתנות אחרות לחג הפסח, בהיותם חופשיים לבחור את מה שירצו לקנות , אם מדובר על אוכל, כלי בית או כל דבר אחר.

מהם תלושי שי?

רוב המעסיקים מחלקים תלושי שי לחג פעמיים בשנה לעובדים שלהם ולרוב מדובר על תלושי חג בשווי של כמה מאות שקלים. התלושים מאפשרים לשלם בעבור מוצרים שונים, לפי ראות הקונה, בעסקים וחנויות אשר שמם מודפס על גבי התלוש לחג. התלוש הוא חלופה לכסף מזומן.

תלושי חג – שימוש נכון

אז איך לנצל הכי נכון את תלושי החג? האם לתת להם להיבלע בין שאר הקניות או לקנות בהם מתנה מיוחדת עבורנו? החלטה זו כמובן נתונה לשיקולכם אבל הנה כמה עצות: אם תשתמשו נכון בתלושי החג, התמורה גם תהיה גבוהה יותר.  דאגו לקרוא את האותיות הקטנות על גבי התלושים – הרבה סייגים ומגבלות מופיעים באותיות קטנות על גב התלוש. אם תקראו, לא תהינה לכם שום הפתעות מיותרות.

תכננו את הקנייה מראש ופצלו אותה – הכי משתלם לקנות מוצרים בסיסיים וניתן לפצל את הקניות והשימוש בתלושי חג בין אמצעי תשלום שונים וחנויות שונות תוך כדי כך שתהיו מודעים למגבלות ולשווים של תלושי החג. מוצרים שכלולים במבצע או שיש עליהם הנחה, רצוי לקנות באמצעות אמצעי תשלום אחרים, שכן לרוב התלושים לחג אינם מאפשרים רכישת מוצרים שחלים עליהם מבצע או הנחה.

אם ניתנה בידכם האפשרות לבחור בין תלושי חג שונים, בחרו את תלושי החג  שלהם כמות מגבלות כמה שיותר קטנה , וכמה שיותר עסקים מכבדים אותם, שימו לב אם אילו עסקים אשר עונים על הצרכים שלכם. החברות אשר מנפיקות תלושי חג, מעניקות גם לאנשים פרטיים את האפשרות של קניית תלושי חג בהנחה וזאת במסגרת כל מיני גופים ( חברות כרטיסי אשראי, סוגים שונים של איגודים), דאגו להשוות בין ההטבות והמחירים .

השתמשו כמה שיותר מהר בתלושי החג -  הם מוגבלים בזמן ואם תיזכרו מאוחר מדיי, לא תוכלו לממש אותם.  בדקו את אפשרות החלפת והחזרת מוצר -  קנייה באמצעות תלושי שי, הינה קנייה לכל דבר ועניין וכדאי שתבדקו גם את הדברים עם המוכר. השתדלו לא להיגרר לקניות מיותרות. לעיתים, בשל העובדה שקיבלנו תלושי חג, אנו מתפתים לרכוש יותר ממה שתכננו. התייחסו לתלושים לחג כעוד אמצעי תשלום נוסף ולא כאל עודף כסף.

דעו שלבתי העסק השונים אין שום הרשאה להוספת סייגים ומגבלות, מה שמצוין על גבי תלוש השי, הוא זה שקובע ותקף. גם עודף מגיע לכם כאשר אתם קונים עם תלושי חג – אם זה במזומן או עם בזיכוי. בעבר לא היו הדברים כך, ולא נהגו להחזיר עודף על תלושים, אך כיום הדבר הוסדר. אתם תהיו זכאים לעודף מלא.

תלושי חג לעובדים – האופציה המועדפת

חבילות שי לעובדים היא כבר מסורת מרובת שנים ולצד בקבוקי יין משובחים וכלי מטבח, עדיין רוב העובדים יעדיפו תלושים לחג. חברות שונות מעניקות תלושים בגובה שונה, תלוי ביכולות החברה או העסק. היום גם ניתן לתרום לעמותות שונות לנזקקים, באמצעות תלושי החג, כך שיש להם אפילו ערך מוסף. אז אם אתם רוצים לתת מתנות לחנוכה, פסח, ראש השנה או כל אירוע או חג אחר - זה הפתרון!

אז עם התלושים שקיבלתם, תוכלו לעשות ככל העולה על רוחכם ותוכלו לרכוש מוצרים להם אתם זקוקים באמת, ואולי גם לא יכולתם להרשות לעצמכם אילולא קבלתם את התלושים. זכרו את האזהרות לגבי שימוש נכון ודאגו לקבל תמורה מלאה בעד שווי התלושים לחג.

מאמרים אחרונים

קישורים
- זר מתוק
- ספא
- מסיבת רווקות
- אופנת נשים
- חברות סלולריות


תנאי שימוש

מפת האתר
כנסת צעירה